Son Dakika

AMASYA’DA 2 GÜNLÜK SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASI BAŞLADI

AMASYA’DA 2 GÜNLÜK SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASI BAŞLADI

Ülke genelinde 12. Kez uygulanan ve Amasya’da bu akşam(Cuma) saat:-21.00’da başlayıp 01 Mart 2021 Pazartesi saat:-05.00’da sona erecek 2 Gün ve 56 saatlik sokağa çıkma kısıtlaması başladı.
Sokağa çıkma kısıtla-maları, yeni bir karar alı-nıncaya kadar ilerleyen hafta içi ve hafta son-larında da uygulanmaya devam edilecek.
İçişleri Bakanlığı tara-fından daha önce çıkarılan genelgelerle sokağa çıkma kısıtlaması uygulanan sü-re ve günlerde vatandaş-ların temel ihtiyaç malzemelerine ulaşmaları noktasında herhangi bir zorlukla karşı kar-şıya kalmaları için gerekli tüm tedbirler alındı.
Vatandaşlar, sokağa çıkma kısıtlaması uygulanan günlerde (cumartesi-pazar) ika-metlerine en yakın market, bakkal, manav, kasap, kuruyemiş ve fırın ya da ekmek satış bayilerine yürüyerek gidip gelebilecek.
MARKETLER 10.00-17.00 SAATLERİNDE AÇIK OLACAK.
Buna göre market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler, cumartesi ve pazar günleri 10.00-17.00 saatleri arasında açık olacak. Yine belirtilen süre içerisinde marketler ve bakkallar aldıkları siparişleri teslim edebilecek.
RESTORANLAR SADECE PAKET SERVİS HİZMETİ VEREBİLECEK.
Lokanta/restoran, pastane ve tatlıcı tarzı iş yerleri bugün saat 24.00’e kadar sadece pa-ket servis şeklinde faaliyet gösterecek, bu iş yerleri cumartesi ve pazar günleri 10.00-24.00 saatleri arasında paket servis faaliyetlerine devam edebilecek.
Cumartesi ve pazar günleri ekmek üretiminin yapıldığı fırın ve/veya unlu mamul ruh-satlı iş yerleri ile bu iş yerlerinin sadece ekmek satan bayileri açık olacak. Online sipariş firmaları da kısıtlama süresince 10.00-24.00 saatleri arasında siparişleri teslim ede-bilecek.
65 YAŞ ÜSTÜ VATANDAŞLARIN İHTİYAÇLARI KARŞILANACAK
Sokağa çıkma kısıtlaması getirilen süre ve günlerde 65 yaş ve üzeri vatandaşların ihtiyaç duyduğu temel ihtiyaçları, planlama yapılarak Vefa Sosyal Destek birimleri ara-cılığıyla karşılanacak.
ŞEHİRLER ARASI SEYAHATLERE ZORUNLU HALLERDE İZİN VERİLECEK
Sokağa çıkma kısıtlamasının uygulanacağı gün ve saatlerde, zorunluluğu bulunan kişilerin şehirlerarası seyahat etmelerine izin verilecek. CENAZELERE SINIRLI KATILIM
Cenazelere sadece vefat edenin birinci derecede yakınları katılabilecek. Ayrıca alınan tedbirler kapsamında cenaze namazı en fazla 30 kişi ile kılınabilecek.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı