Son Dakika

Amasya’da 84 köy yolu ulaşıma açıldı

Amasya’da 84 köy yolu ulaşıma açıldı

Amasya genelinde kar yağışından kapanan 84 köy yolu ulaşıma açıldı.
Amasya İl Genelinde kar mevsiminin gelmesiyle birlikte, İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan karla mücadele ekipleri, görev ve sorumluluk sahasındaki kapanan köy yollarında karla mücadele çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Görüntünün olası içeriği: kar, gökyüzü, açık hava ve doğa
Etkili kar yağışı nedeniyle ulaşımda aksamalar meydana gelmemesi için ekipler, köy yollarının şehirlerden bağlantısının kopmaması, vatandaşların köy yollarında sıkıntı yaşamaması ve daha rahat ulaşmasının sağlanması için 7/24 esasına göre çalışmalarını sürdürüp, kapanan köy yollarını açarak trafik güvenliğini sağladılar.
Amasya İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü karla mücadele ekipleri bu çalışmalarını; 14 adet greyder, 8 adet jsp kepçe, 1 adet kar makinesi, 5 adet kar kürüme bıçaklı kamyon, 4 adet yükleyici kepçe ve servis araçları ile yürütüyor.

Görüntünün olası içeriği: kar, gökyüzü, açık hava ve doğa
Amasya Merkeze bağlı Direkli Köyü ve Taşova İlçesine bağlı Alçakbel, Şeyhli, Kavaloğlu Köylerinde yoğun kar yağışı nedeniyle kapanan yollar açıldı. Amasya İl Özel İdaresi karla mücadele ekipleri kar nedeniyle kapanan köy yollarını greyderlerle yapılan çalışma sonucu tekrar ulaşıma açarak trafik güvenliğini sağladı.
Amasya İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Erdin Acar, “Köylerimizde mağduriyet yaşanmaması, ulaşımın daha rahat ve kolay yapılabilmesi için hizmetlerimizi gece gündüz demeden sürdürmekteyiz. Köylerimizin şehirlerle bağlantılarının kesilmemesi için ekiplerimiz çalışmalarını aralıksız sürdürmektedir.” Dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı