Gündem

AMASYA’DA BEKLENEN KAR GELDİ

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, bir süredir mevsim normallerinin üzerinde seyreden sıcaklıkların, geçtiğimiz hafta sonu itibarıyla düşeceğini duyurmuştu. Amasya için belirtilen kar yağışı ise Pazartesi günü sabah saatlerinden itibaren özellikle yüksek mevkilerde etkisini göstermeye başladı.
Kar, salı günü öğle saatlerinde şehir merkezinde etkili oldu. Amasya genelinde, havanın çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur, sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte; yer yer sis ve pus hadisesinin görüleceği tahmin edilmektedir.
Yetkililerce, köy yolları ile karayolu geçitlerinin yüksek kesimlerinde, yer yer kar birikintisi ve tipi oluşma riski sebebiyle, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı yetkililerin ve vatandaşlarımızın dikkatli ve tedbirli olmaları istendi.
Amasya ve çevresinde hava sıcaklığı mevsim normallerinde seyredeceği belirtilirken, Amasya’da bugün kar yağışı beklenmiyor. Hava sıcaklığı ise eksi 3 derece olması tahmin ediliyor. Perşembe (yarın) kar yağışının etkili olacağı ve hava sıcaklığının 2 derece olması tahmin ediliyor. Cuma günü ise soğuk ve kapalı bir hava ve hava sıcaklığı eksi 4 derecelerde olması bekleniyor.
ÇOCUKLARDA KAR SEVİNCİ
Amasyada beyaza bürünen Cadde, sokak ve parkları kar yağışı güzel görüntüler oluştururken çocuklar karın sevincini yaşadı. Minikler, parkta kartopu oynayarak vakit geçirdiler.
Kar yağışını eğlenceye çeviren çocuklar, kartopu oynayarak keyifli zaman geçirdi. Amasya’da yüksek kesimlerde başlayan kar yağışı, kent merkezinde de etkili oldu. Kar yağışı Amasyalıların kar özlemini de bir nebze olsun giderdi.
Cadde, sokak ve parkları beyaza bürüyen kar yağışı güzel görüntüler oluştururken çocuklar karın sevincini yaşadı. Minikler, parkta kartopu oynayarak vakit geçirdiler. Kar yağışını görünce çocuklarını dışarı çıkaran ebeveynler de onlarla birlikte eğlencenin tadını çıkardı.
Amasya’da karla oynayarak birbirlerine kartopu atan çocuklar, karın tadını doyasıya çıkardı. Kar yağışına çok sevdiklerini söyleyen çocuklar, oyunlarına dahil olan anne ve babalarını kartopu yağmuruna tuttu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı