Gündem

AMASYA’DA BEŞ YILDIZLI OTELİN İNŞASI BAŞLIYOR

Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı’nın önemli projeleri arasında yer alan HİLTON GARDEN INN için yük-lenici firma ile sözleşme imzalandı. Başkan Sarı, “Önümüzdeki turizm sezonuna oteli hizmete açmayı hedef-liyoruz” dedi.
Kentin ilk ve tek markalı oteli olacak Hilton Garden ınn önümüzdeki turizm sezonunda hizmete girecek.
Otel, iş ve gezi amaçlı seyahat edenlerin ile bölge-nin ihtiyaçlarını karşılayacak.
Eski Belediye binasının Hilton oteline dönüş-türülmesi için ihalesinin yapılmasının ardından Başkan Mehmet Sarı yüklenici firma Elbiz İnşaat San. Tic. Ltd. Şti. şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Memduh Yılmaz Türkoğlu ile sözleşme imzaladı.
‘ÖNÜMÜZDEKİ TURİZM SEZONUNDA HİZMETE AÇACAĞIZ’
Otelin faaliyete geçmesi ile birlikte Amasya’nın dünyaya açılacağını belir-ten Belediye Başkanı Mehmet Sarı açık-lamasında şunları kaydetti; “Amasya’mız için olmazsa olmaz Hilton Oteli’nin sözleşmesini imzaladık.

Arkadaşlarımız Pazartesi günü yüklenici firmaya yer teslimini yapacaklar. Hafta içerisinde kamyonları ve işçileri çalışırken göreceksiniz. Amasya’mızda ayrı bir güzelliğin inşasını göreceksiniz. Niyet hayır akıbet hayır. İnşaatın yasal süresi 300 gün ama biz bunu gece-gündüz çalışarak daha kısa sürede bitirmeyi hedefliyoruz. Oteli önümüzdeki turizm sezonunda hizmete açmak istiyoruz. Amasyalı hemşeh-rilerimize Hilton Otelimiz hayırlı olsun” diye konuştu.
‘GECE- GÜNDÜZ ÇALIŞACAĞIZ’
Yüklenici Firma Elbiz İnşaat San. Tic. Ltd. Şti. şirketinde Yönetim Kurulu Başkanı Memduh Yılmaz Türkoğlu ise, “Şirketimiz bu otelin yapımı için yüklenici firma olmuştur.
Sektörde 35 yıldır faaliyet gösteriyoruz. Kısa sürede inşallah oteli Amasya’ya kazandıracağız. Yasal süremiz 300 gün fakat Başkan Mehmet Sarı sözleşme imzalanırken bunu çok uzun bir süre gördü, yılbaşına kadar tamamlanmasını istedi. Bizde gece gündüz çalışacağız ve Başkan Mehmet Sarı’nın talimatını yerine getireceğiz.”dedi

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.