Son Dakika

Amasya’da Ceza İnfaz Kurumları İçin “Bir Kitap Bir Umut” Kampanyası Başlatıldı

Amasya’da Ceza İnfaz Kurumları İçin “Bir Kitap Bir Umut” Kampanyası Başlatıldı

Adalet Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı iş birliğiyle Ceza İnfaz Kurumu Kütüphaneleri için kitap bağışı kampanyası protokolü imzalanmıştı.
Bu kapsamda Amasya Cumhuriyet Baş-savcılığınca ilimizde kampanyanın açılış töreni gerçekleştirildi.
Adalet Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Ba-kanlığı İşbirliğiyle Ceza İnfaz Kurumu Kütüp-haneleri için “Bir Kitap Bir Umut Kitap Bağış Kampanyası kapsamında Amasya Adliyesi içinde stant kuruldu.
“İnsanlar suç işlerler bazıları bilerek iste-yerek bazıları da bilmeden istemeden ya-parlar.”dedi
Kitap bağışı kampanyasında konuşan Mustafa Masatlı konuşmasında şu ifadelere yer verdi; Değerli arkadaşlar ülkemiz bir hu-kuk devletinde insanların hak ve hukukunu teminat altına alınmasıyla birlikte burda bek-leyen herkese hukuk güvenliği sağlaması lazım.Tabi bu hukuk güvenliği çerçevesinde insanlar suç işlerler bazıları bunu bilerek iste-yerek yapar bazıları bilmeden istemeden yapar ama her şekilde devletimizin yargı organları suç işleyen kişilerin belli bir dönem uslandırılması maksadıyla başta cezaevleri olmak üzere birçok tedbir uygulanır.
Ama her şekilde devletimizin yargı organları suç işleyen kişilerin belli bir dönem uslandırması maksadıyla başta cezaevleri olmak üzere bir sürü tedbir uygulanır. Bugünde önemli bir çalışmadır bu.
Çünkü ceza evine giren bilerek isteyerek de olsa bilmeden istemeden de olsa giren kişiler orada daha sonraki hayatlarına uyum sağlama ve kendilerini rehabilite etmeleri bakımından, kendilerini değiştirmeleri ve dönüştürmeleri bakımından boş zaman-larında daha iyi kendilerine katkı sağlayacak faaliyetlerde bulunma ve kendilerinin zihin-lerini farklı yönlere sevk etmeme bakımından güzel zaman geçirmek kendini geliştirmek ve dönüştürmek bakımından bu etkinliğin ve projenin doğru olduğunu düşünüyoruz.
Tüm illerimizle beraber baş savcımız da burada bu işi yürütüyor. Kültür Bakanlığımız ve Kültür bakanlığımızın temsilcisi buradaki Kültür müdürlüğümüzle dahil hepimiz destek vereceğiz. Dileriz bu proje bakanlıklarımızın gösterdiği hedefler doğrultusunda amaç-larımıza ulaşır.
Tekrar bu projenin yapılmasında emeği geçen Adalet Bakanımız ve Kültür Bakanımız olmak üzere ayrıca Cezaevi tevkif ve Genel Müdürlüğümüz ve burada katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum. Hayırlı ve uğurlu olsun”ifadelerine yer verdi
Bağış kampanyasına Amasya Valisi Mustafa Masatlı, Cumhuriyet Başsavcısı Erol Çelik, Amasya Belediye Başkan Vekili Özcan Gür ve kurum müdürleri katıldı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı