Son Dakika

Amasya’da denetimler artırıldı

Amasya'da denetimler artırıldı

Koronavirüs (Kovid 19) vaka haritasına göre çok yüksek riskli kategoride yer alan Amasya’da denetimler artırıldı. Denetim yapan polis ekipleri sokakta sigara içenlere maskesiz gezenlere ceza uyguladı.
Kentte normalleşme sürecine geçilmesi amacıyla gerçekleştirilen denetimlerde Amasya Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi ekipleri vatandaşları maske ve sosyal mesafe kurallarına karşı uyardı.
Türkiye’de oransal olarak en çok korona vakasının görüldüğü ‘Çok Yüksek Riskli” iller arasında yer alan Amasya’da denetimler artırıldı.
‘Çok Riskli” iller arasında kırmızı kodda bulunan ve bir çok kısıtlamanın kalkmasından mağdur duruma düşen Amasya’da denetimler sıklaştırıldı.
Kentin işlek cadde ve sokaklarında polis ekipleri tarafından denetimler yapılıyor. belediye hopörlerinden de anonslarla vatandaşlar maske ve mesafe konusunda uyarılıyor.
Amasya Valisi Mustafa Masatlı vakaların azaltılması için vatandaşlardan 14 gün gönüllü olarak evde kalmalarını istedi.
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 100 bin kişide 110,5 görülen Koronavirus vaka sayılarında artış yaşanan illeri açıklamasının ardından denetimlere ağırlık verildi.
Koronavirüs vaka sayılarının nüfusa oranla en fazla olduğu iller sıralamasında yükselişini sürdüren Amasya’da polis ve zabıta ekipleri denetimlerini sıklaştırdı. Polis ve zabıta ekipleri araç ve yaya trafiğinin yoğun olduğu cadde ve sokaklarda vatandaşları uyardı. Polis ve zabıta aracından sosyal mesafe ve maske konusunda uyarı yapıldı. Yaya devriyeler ise banka önlerinde sıra bekleyen vatandaşları sosyal mesafeye dikkat etmeleri yönünde uyardı. Parklarda banklarda oturan vatandaşların yan yana oturmasın izin verilmedi. Polis ve zabıta ekipleri yan yana oturan vatandaşlar kaldırılarak tek kişinin bir banka oturmasına izin verdi.
Tüm dünyanın koronavirüs salgınıyla mücadele ettiğini ifade eden vatandaşlarımızda Gülhan Kahyaoğlu, “Lütfen duyarlı olarak el ele vererek mücadele edelim. maske,mesafe ve hijyen kurallarına uyalım.
Yapacağımız tek şey,maske mesafe ve temizlik kurallarına uymak. misafirlikler,doğum günü kutlamaları hepimizi olumsuz etkilemekte esnaflarımız açamıyor, çocuklarımız okula gidemiyor o nedenle kurallara uyalım.”ifadelerine yer verdi

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı