Son Dakika

Amasya’da İlk Çocuk Hakları DurağıTörenle Açıldı

Amasya Mehmet Paşa Caddesi üzerindeki Gümüşlü Cami yanındaki Otogar durağına “Çocuk Hakları Durağı' ismi verildi

Amasya Belediye Başkan Vekili Mustafa Onur KAVAKLIOĞLU,İl Müdürü Ahmet KURT, çocuklarla ve vatandaşlar ile birlikte farkındalık oluşturmak ve çocuk haklarını tanıtmak için oluşturulan“Çocuk Hakları Durağının” açılışını yapıldı.
Amasya Mehmet Paşa Caddesi üzerindeki Gümüşlü Cami yanındaki Otogar durağına “Çocuk Hakları Durağı’ ismi verildi.
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü bünyesinde, ülke genelinde çocuklara haklarını anlatmak, savunmak, özellikle özel günlerde faaliyetler düzenleyerek çocukların da bir şeyler yapabileceğini, seslerini duyulabileceğini göstermek amacıyla Mehmet Paşa Caddesi’ndeki bir durak, çocuk haklarını anlatan afiş ve görsellerle donatıldı. Amasya Belediyesinin katkılarıyla ilk defa çocuk haklarını tanıtmak için oluşturulan “Çocuk Hakları Durağı” protokol ve çocuklarımız tarafından törenle açıldı.
Mehmet Paşa Caddesi üzerinde Gümüşlü Camii yanında bulunan eski otogar durağı Bakanlığımız çocuk hizmet politikalarını ve çocuk haklarını anlatan afişlerle giydirilerek Çocuk Hakları Durağına dönüştürüldü. Amasya Çocuk Hakları Çocuk Komitesi’nin “Çocuk Hakları Durağı” oluşturulmasına ilişkin talebi üzerine Amasya Belediyesinin de konuya duyarsız kalmayarak destek verdiği anıt bölgesindeki durak Bakanlığımızın çocuk politikaları, çocuk hakları ve çocuk işçiliği konusunda hazırlanan afişlerle giydirildi.
Çocuk Hakları Durağının açılışını İl Müdürümüz Ahmet KURT, Belediye Başkan Vekili Mustafa Onur KAVAKLIOĞLU, Amasya Belediyesi Kültür ve Sosyal Hizmetler Müdürü Oğuzhan ZOBU, Çocuk Kuru-luşlarında kalan çocuklarımız, Çocuk Hakları Komitesine üye çocuklarımız ve vatandaşlar katıldı.İl Müdürü Ahmet KURT; yapmış olduğu konuşmada çocukların hakları önemlidir. Toplum olarak hak temelli hare-ket etmemiz lazım. İnsan olarak elbette ödevlerimiz var ama hak-larımız da var.
Eğer bu haklarımızı elde etme konusunda irdeleyen, sorgulayan toplumlar olursak toplumun işleyişi, aile kurumunun işleyişi de çok sağlıklı olacaktır. Bu derece önemli ve ehemmiyetli bir iş yapmış oluyoruz. Olaya da özel bir durak ile başlamış olduk. Amasya Belediyemizde bizlere bu konuda destek verdi.
Bu güzelliği ve farkını görünce umuyor ve diliyorum ki bu tür faaliyetlerimizin sayısı artmış olacaktır. Kıymetli Belediye Başkanımız Mehmet SARI Beyefendiye şükranlarımızı, teşekkürlerimi sunarak bu güzel çalışmayı ortaya çıkaran ekibimize de teşekkür ediyorum .”dedi.
Amasya Belediye Başkan Vekili Onur Kavaklıoğlu ise yaptığı konuşmada; “Böyle bir hizmet yaptıkları için öncelikle Amasya Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğümüze teşekkür ediyorum. Sayın Belediye Başkanımız Mehmet Sarı’ya bu konuda öncü olduğu için teşekkürlerimi iletiyorum.
Biz Amasya Belediyesi olarak çocuk haklarını her zaman her şekilde, her koşulda destekleyen bunları geliştirmek için proje üreten parklar, spor alanları, yürüyüş alanları, kültürel faaliyetler, sosyal faaliyetler ve Birleşmiş Milletler Çocuk hakları savunucusu bir il olmak üzere yaptığımız çeşitli projeler ile gençlerimizin, çocuklarımızın her daim yanındayız figürü sergiliyoruz. İlerleyen zamanlarda çok daha güzel projelerle Amasya’da yaşayan çocuklarımızın huzurunda olacağız.”dedi
Bu gibi hizmetlerin gelişmesi ve çoğalması için Başkanımız önderliğinde belediyemiz çalışıyor bundan emin olun. Emeği geçen herkese teşekkür ederim”şeklinde konuştu
Konuşmalardan sonra ‘Çocuk Hakları Durağı’ olarak belirlenen durak kurdele kesiminden sonra açıldı.
Programın sonunda İl Komite Üyeleri çocuklar ile fotoğraf çekiminin ardından İl Müdürlüğünün Çocuk Hakları İl Komite Üyesi Çocuklarımız tarafından hazırlanan dezenfektan seti, ajanda ve kalemden oluşan hediyeler çocuklara ve vatandaşlara dağıtıldı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı