Gündem

Amasya’da Peygamberimiz, Cami ve İrşat Konulu Konferans Düzenlendi

Mevlid-i Nebi Haftası, Camiler ve Din Görevlileri Haftası programları kapsamında Amasya İl Müftülüğümüz tarafından “Peygamberimiz, Cami ve İrşat” konulu konferans düzenlendi.
İl Müftülüğü Konferans Salonunda Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programa Diyanet İşleri Başkanlığı Rehberlik ve Denetim Başkanı Fatih Mehmet Karaca, İl Müftüsü Durmuş Ayvaz, İl Müftü Yardımcılarımız, İlçe Müftülerimiz, din görevlileri ve Kur’an Kursu Öğreticileri katıldı.
Programın açılış konuşmasında davetlerine icabetlerinden dolayı Diyanet İşleri Başkanlığı Rehberlik ve Denetim Başkanı Fatih Mehmet Karaca’ya teşekkür eden İl Müftüsü, katılımcıların Mevlid Kandilini, Mevlidi Nebi, Camiler ve Din Görevlileri Haftalarını tebrik etti.
Peygamberimiz, Cami ve İrşat konulu konferanslarında din görevlilerinin sorumluluğu ağır, yükü çok, en şerefli bir görevi icra ettiğini belirten Diyanet İşleri Başkanlığı Rehberlik ve Denetim Başkanı Fatih Mehmet Karaca, Diyanet İşleri Başkanlığının her kademesinde hizmet eden herkese gayretlerinden dolayı teşekkür etti.
Konuşmasında din görevlilerinin peygamberlerin varisleri olduğunu ifade eden Fatih Mehmet Karaca, hayatın her alanında olduğu gibi görevimizde de Peygamberimizi örnek almamız gerektiğini belirtti.
Sosyal medyanın en iyi irşat yöntemi olduğuna da vurgu yapan Karaca sözlerine şöyle devam etti, “ Eminim ki aranızda sosyal medyayı iyi yönde çok iyi kullanan görevlilerimiz var. Bu arkadaşlarımızın desteklenmesi gerekmektedir. İrşat faaliyeti olarak sosyal medyada olmamız kaçınılmaz bir durumdur.”
Program sonunda ilimize cami yaptıran hayırseverlere plaket takdimi yapıldı ve 25 yılı aşkın süredir Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde hizmet eden Din Görevlilerine teşekkür belgesi verildi.
Rehberlik ve Denetim Başkanı Fatih Mehmet Karaca Büyükağa Kur’an Kursunu ziyaret ederek hafızlarla bir araya geldi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.