Gündem

AMASYA’DA TEMMUZ AYINDA ŞEBEKE SUYU ÜCRETSİZ

Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, Kurban Bayramı dolayısıyla, vatandaşların ekonomisine bir nebze katkı sağlamak için Tem-muz ayında şebeke suyun-dan ücret almayacaklarını söyledi. Göreve geldikleri günden itibaren vatandaş odaklı hizmet verdiklerini aktaran Başkan Sarı, “Ramazanın birinci gününden bayramın dördüncü gününe kadar ayrıca kurban bayramında da evlerde, iş yerlerinde ve üniversite öğrencilerinden de akan hiçbir musluktan, Amasya’nın eşrafından, esnafından, otelinden hiçbir yerinden su ücreti almıyoruz.
Bunu biz belediye olarak karşılıyoruz ”İstanbul’da karşılaştığım sucular kamyonla gelip su doldurabilir miyiz? Dediler. Dolduramazsınız ’yanıtını verdim.” İfadelerini kullandı. Vatandaşların ekonomisine bir nebze katkı sağlamaya çalıştıklarını belirterek Temmuz ayı boyunca 45 binden fazla aboneden su ücreti almayacaklarını, kartlı su kullanan vatandaşların kartlarına da 25 ton su yükleyeceklerini anlatan Başkan Sarı, “Bana kalsa suyu komple bedavaya vereceğim ama hukuktaki kurallar buna müsaade etmiyor.
Hidroelektrik santralinden ayda 2,5-3 milyon kazanıyoruz. Oradan kazandığımız parayla Amasya’nın suyunu amorti ediyorum. O yüzden suyun ücretini sembolik olarak tonu 1 lira olarak belirledik, Amasyalı Türkiye’nin en ucuz suyunu kullanıyor” diye konuştu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.