Son Dakika

Amasya’da ücretsiz danışmanlık desteği

Amasya’da ücretsiz danışmanlık desteği

Yeşilay Danışmanlık Merkezleri (YEDAM) ile bağımlılara ve yakınlarına ücretsiz psi-kolojik danışmanlık ve rehabilitasyon desteği sağlayan Yeşilay, Amasya YEDAM’da hizmet vermeye başladı. Yeşilay Danışmanlık Merkezleri’nin tamamı bağımlılık alanında uzman psikologlardan oluşan ekibi, tütünün yanı sıra alkol, madde, internet ve kumar ile ilgili so-runlar yaşayan kişilere ücretsiz psikolojik ve sosyal destek sağlayarak, yeniden hayata ka-zandırılmaları için yardımcı oluyor.
Aynı zamanda aile ve yakınlarına da destek vererek bozulan yaşam düzeninin onarıl-masını ve ilişkilerin sağlıklı devam etmesini destekliyor.YEDAM’a 115 numaralı Yeşilay Da-nışmanlık Merkezi Danışma Hattı’ndan ulaşılarak ücretsiz destek alınabiliyor.
AmasyaYEDAM’ın Türkiye’deki79merkezden biri olduğunu belirtenYeşilay Amasya Şu-be Başkanı Yusuf ULUDAĞ,“AmasyaYEDAM’da bağımlılık konusunda ayakta danışmanlık hizmeti veriyoruz. Bize danışmak için gelen tütün, alkol, madde, kumar ve internet ba-ğımlılığı konusunda sorun yaşayan kişiler, tüm hizmetlerimizden ücretsiz olarak yarar-lanabiliyor. Bağımlı kişilere bağımlılıklarından kurtulmaları konusunda yardımcı oluyor ve tekrar kullanmaya başlamamaları için yöntemler öğretmek için elimizden geleni yapıyoruz. Öfke kontrolsüzlüğü, kaygı gibi ruhsal sorunlar yaşıyorsa bunların düzelmesi için psi-kolojik destek de veriyoruz. Nasıl davranmaları konusunda ailelerini bilgilendiriyoruz. Ba-ğımlılıktan kurtulmak isteyen vatandaşlarımız, bize başvurarak sağlıklı bir yaşama adım atabilirler”dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı