Son Dakika

Amasya’da yağışlar etkisini sürdürüyor

Amasya’da yağışlar etkisini sürdürüyor

Yağışlı hava, Amasya genelinde hafta içerisinde cuma ve hafta sonu etkili olması bekleniyor. Hava sıcaklığı geçtiğimiz hafta-ya göre bu hafta içerisinde yükselişe ge-çecek.
Amasya Merkez Meteoroloji Müdürlüğü tarafından yapılan hava tahmin raporunda Amasyalıları 02 Nisan Cuma günü (bugün) yağmurlu bir havanın beklediği bildirildi.
Amasya Merkez Meteoroloji Müdür-lüğünden yapılan açıklamada Cuma günü havanın yağmurlu Amasya’nın yüksek böl-gelerinde etkisini sürdüren yağmur yağı-şının bu hafta etkisini tamamen sürdü-receğini bildirildi.
Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden ya-pılan son değerlendirmelerin devamında; Amasya’nın büyük bir bölümünde bahar mevsimine uygun, sağanak ve gök gürül-tülü sağanak şeklinde görülüyor. sıcak-lıklar, 2 ila 9 derece arasında seyredeceği ifade edildi.
Hafta boyunca mevsim normallerinin altında olan hava sıcaklıkları aynı seyrinde devam edecek. Amasya Merkez Meteoroloji Müdürlüğünün tahminlerine göre Cuma günü yağmurlu bir hava hâkim olurken, beklenen en düşük hava sıcaklığı 2 derece (°C), beklenen en yüksek sıcaklık 9 derece (°C) olacak. Cumartesi az bulutlu hava sıcaklığı 17 pazar günü ise bulutlu 20 derece olması tahmin ediliyor.
Amasya Merkez Meteoroloji Müdürlüğü yetkilileri, hava değişimleri dolayısıyla mev-simsel hastalıklara karşı vatandaşları dikkatli ve tedbirli olmaları konusunda uyardı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı