Son Dakika

AMASYA’DA YILIN İLK KAR YAĞIŞI

AMASYA’DA YILIN İLK KAR YAĞIŞI

Amasya’da kurak geçen bir sezonun ardından mevsimin ilk kar yağışı nihayet yaşandı.
Sabah işe gitmek için yola çıkan vatandaşlar, güne bembeyaz örtüyle uyandılar.
Amasya Merkezinde dün gece başlayan ve daha ziyade çatılarda 5 cm kadar tutan kar dolayısıyla şehir içi trafiğinde bir aksaklık yanmazken ön hazırlık yapan belediye işleri müdürlüğü ekipleri olası sıkıntılara karşı hazır kıta beklemekte.
İki gün boyunca devam eden yağmur yağışının ardından akşam başlayan kar yağışı amasyayı beyaza bürüdü. Hava sıcaklığının eksi 1 dereceye kadar düştüğü merkezinde sabah uyanan vatandaşlar kar sürprizi ile karşılaştı.
Kar özlemi çeken çocukların yanı sıra yetişkinler de kar yağışını eğlenceye dönüştürdü. Kardan adam yapan ve kartopu oynayan yetişkinler çocuklar gibi eğlendi.Vatandaşlar, kar yağışıyla birlikte merkezde çok güzel görüntülerin ortaya çıktığını belirterek, özlemle bekledikleri kar yağışına çok sevindiklerini dile getirdiler.
BUZLANMAYA DİKKAT
Ülke genelinde mevsim normallerinin 5 ila 10 derece altında seyredecek olan sıcaklığın perşembe günü Batıdan başlayarak artacağı tahmin ediliyor. Bugün ve çarşamba sabah saatlerinde kuvvetli buzlanma ve don beklendiğinden ulaşımda vatandaşlarımızın dikkatli olmaları gerekiyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.