Son Dakika

Amasya’dan Esenyurt Belediyesine 300 ton soğan alınması konusunda sözleşme imzalandı

Amasya’dan Esenyurt Belediyesine 300 ton soğan alınması konusunda sözleşme imzalandı

CHP Amasya İl Başkanı İl Başkanı Av. Turgay Sevindi, Esenyurt Belediyesinin Amasya’dan 300 ton soğan almak istediğini söyledi.
Sevindi konu ile ilgili gazetemize yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “Çiftçilerimiz, ülkemizde yaşan ekonomik kriz ve salgının en büyük sıkıntılarını yaşayanlardır. Üretimin olmazsa olmaz olduğunu 1 yılı aşkın süren salgın döneminde daha iyi anlamış durumdayız.
Amasya’mız özellikle soğan üretiminde ülkemizin önde gelen bir ilimizdir. Salgınla beraber restoranların kapalı olması nedeniyle ilimizdeki soğan üreticileri yeni sezon için soğan ekimi yaparken 2020 yılı mahsulleri halen depolarında durmaktadır.
Bu kapsamda Esenyurt Belediye Başkanlığımız ilimizdeki soğan üreticilerinden 300.000 kilo yani 300 ton soğan almak istediğini belirtmiştir.
Tarım İl Müdürlüğümüz ile gerekli yazışmalar yapıldıktan sonra Merzifon/Karatepe Köyü Kalkınma Kooperatifi ile Esenyurt Belediye Başkanlığımızı bir araya getirdik.
Esenyurt Belediye Başkan Yardımcımız Veysel Bal ile Karatepe Köyü Kalkınma Kooparatifi Başkanı Hamdullah Ekim ilimizde, direkt üreticiden 300 ton soğan alınması konusunda sözleşme imzalamışlardır.
Sosyal Demokrat Belediyecilik anlayışı doğrultusunda Cumhuriyet Halk Partili Belediyemiz üreticilerimize derman olacağından ve aldıkları soğanı da ihtiyaç sahiplerine ulaştıracağından dolayı Esenyurt Belediye Başkanımız Kemal Deniz Bozkurt ve Başkan Yardımcımız Veysel Bal’a tüm üreticilerimiz ve Amasya’mız adına teşekkür ederiz.” dedi

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı