Son Dakika

Amasya’nın ilk romatoloji uzmanı göreve başladı

Amasya’nın ilk romatoloji uzmanı göreve başladı

Romatoloji Uzmanı Uzm.Dr. Ender Aktepe, Amasya Üniversitesi Sabuncuoğlu Şerefed-din Eğitim Araştırma Hastanesindeki görevine başladı.
Üniversitesi Sabuncuoğlu Şerefeddin Eğitim Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç.Dr. Seyhan Yılmaz, “İlimizde daha önce olmayan bir branş olan Romataloji bölümünde Uzman hekimimizin hastanemize atanması hastalarımızın tedavilerine dair bir ihtiyacı daha gi-dermiş oldu. Romatizmal hastalıkları bulunan vatandaşlarımız artık tedavi için başka illere gitmek zorunda kalmayacaklar. Hastane idaresi olarak eksikliklerin giderilmesi ve yeni-likler hususunda mevcut şartlar ve imkanlar eşliğinde gayret göstermeye devam ediyoruz. Verilen sağlık hizmetlerinin kalite ve standardını yükseltmeye yönelik tedbirler alıyoruz. Bu bağlamda hastanemizdeki hekim kadrosunu da güçlendirmeye devam ediyoruz.
Özellikle ülkemizde sayıları az olan yan dal branş hekimlerinin hastanemizde olması hal-kımız ve bölgemiz için büyük bir kazançtır.
Hastalarımız İç hastalıkları (Dahiliye) veya Fizik tedavi ve rehabilitasyon uzmanlarımızın yönlendirmeleri halinde kurumumuzda yan dallar için hizmet veren MHRS birimimizden hekimimize randevu alarak muayene olabilirler. Heki-mimize hoş geldiniz dileklerimizi ileterek ilimize ve hastalarımıza hayırlı olmasını temenni ederim.” Dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı