Son Dakika

AMASYASPOR 1968 FK SEZONU AÇTI

Amasyaspor 1968 FK, 12 Haziran Şehir Stadyumunda gerçekleştirilen törenle 2021-2022 sezonunu açtı.
2021-2022 Bölgesel amatör ligi futbol sezonunda Amasyaspor 1968 FK 12 Haziran Şehir Stadyumunda gerçekleştirilen törenle yeşil sahalara merhaba dedi. Sezon açılışına Amasya Vali-si Mustafa Masatlı, Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, Gençlik ve Spor Bakanlığı Rehberlik ve Denetim Başkanı Hasan Da-vulcu, Avrupa Dünya ve Olimpiyat Şampiyonu Eski Milli Güreşçi Mahmut De-mir, Kulüp yöneticileri ve yeşil beyaz armaya gönül vermiş taraftarlar katıldı. Açılış programı saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okun-ması ile başladı. Daha sonra Amasyaspor 1968 FK Başkanı Seyfettin Öztürk günün anlam ve önemine binaen bir konuşma yap-tı.
‘SPOR CENTİLMENLİK, DELİKANLILIK VE YÜREK İŞİDİR’
Spor’un centilmenlik, delikanlılık ve yürek işi olduğunu söyleyen Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı konuşmasında şunları kaydetti;“Spor uzun soluklu bir yol, biz bu yorucu yolcu-luğa gönlümüzü ve yüreği-mizi koyduk.
Arkadaşlarımız ile bera-ber elimizden gelen gayreti gösteriyoruz.
Geçen sene arkadaşları-mız ciddi manada gayret sarf ettiler. Başkaları 4 saat çalışıyorsa siz 8 saat çalışacaksınız dediğimde arkadaşlarımız dediler ki bu iş öyle olmuyor. Başarı benim dediğim gibi azim ve inanmakla oluyor.
Başarısızlığı kafalardan silmek gerekiyor. Taraftarımıza düşen ise takımımıza gönül desteğidir. Biz gereken her türlü desteği başta Seyfettin Başkanımız olmak üzere çeşitli arkadaş grubumuz ile beraber maddi olarak gerekenleri yapıyorlar.
Yöneticilerimizle geçen hafta yaptığımız görüşmede takıma şuana kadar 2 milyon lira para harcadıklarını söylediler. Amasyalı hemşehrilerimizin yapması gereken ise gönül desteği, alkış ve bir de dua etmek. Biz kararlı, niyetli ve azimliyiz. Bu sene o sene olacak diyoruz ve bu işi bitireceğimizi buradan söylemek istiyorum. Bu işe gönlümü, yüreğimi koydum.
Bu gemiye okyanusları geçireceğiz inşallah. Bu arada seyircilerin arasında hanımefendileri görüyorum. Onlara teşekkür ediyorum. Ve onların stadyumda sayılarının artmasını arzu ediyorum” dedi.Son olarak söz alan Amasya Valisi Mustafa Masatlı ise, Takıma ve futbolculara yeni sezonda başarılar dileyerek, centilmenliğin ön planda olduğu başarılı bir sezon olmasını temennisinde bulundu.
Konuşmaların ardından dua edilip, kurban kesildi. Akabinde Erbaa Gençlik spor ile bir gösteri maçı gerçekleştiren Amasyaspor 1968 FK sahadan 2-0 galip ayrıldı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı