Son Dakika

AMASYASPOR FK SEZONU AÇTI

AMASYASPOR FK SEZONU AÇTI

Belediye Başkanı Mehmet Sarı’nın öncülüğünde yeni bir oluşum ile 3. lig yoluna giren Amasyaspor FK 2020-2021 yılı sezon açılışını gerçekleştirdi.
2020-2021 yılı bölgesel amatör liginde şehri temsil edecek olacak Amasyaspor FK’nın sezon açılış töreni pan-demi kurallarına uygun olarak gerçekleştirildi.
Programa Amasya Bele-diye Başkanı Mehmet Sarı, Dünya Olimpiyat ve Avrupa Şampiyonu Mahmut Demir, AFSK Başkanı Naci Öztürk, kurum ve kuruluşların temsil-cileri, yeni oluşan yönetim, teknik heyet, futbolcular ve Amasyaspor sevdalısı taraf-tarlar katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile baş-layan tören daha sonra Kulüp Başkanı Ali İhsan Üzüm ve As Başkan Sey-fettin Öztürk’ün konuşmalarıyla devam etti.
İNŞALLAH ÖNÜMÜZDEKİ SENE 3. LİG-DEYİZ’
Bu yıl bütün mücadeleleri kazanarak, şeh-rin hayalini kurduğu profesyonel lige çıkacaklarını söyleyen Belediye Başkanı Mehmet Sarı, konuşmasında şunları kaydetti; “Arkadaşlarımızla yaptığım görüşmemizde de söyledim. Yeise düşen, dedikodu yapan ve acabası olan bizden ayrılsın dedim.
Bize inanan kadro lazım, bize inanmış in-san lazım, biz hedefimizi koyduk diyoruz ki; bu yolun sonu inşallah 3. Lig olacak. Fut-bolcu kardeşlerimizle yaptığımı görüşmede şunu söyledim. Bizim davamıza inanmayan, bizimle kaç liraya anlaşmışsa ve ben bu ta-kımın 3. Lige çıkacağına inanmıyorum diyor-sa bizden ayrılsın. Bununla birlikte ne anlaş-ma yapılmışsa ücretinin tamamını da ödeye-ceğimizin garantisini veriyorum.
Değerli taraftarlarımız sizlerde kamu-oyuna duyurunuz. Bizim tribünlerimizden ha-karet ve küfür dışarıya aksetmeyecek.
Biz kendimize yakışanı yapacağız.
Karşılaşmaya çıkıp, mücadelemizi yapa-rak maçlarımızı kazanacağız. Yolun sonunda da hedefini koyduğumuz mutlu sona ulaşa-cağız.
Bu duygu ve düşüncelerle 2020-2021 yılı bölgesel amatör liginde, yeni oluşan yönetime, teknik heyete ve futbolcu kar-deşlerimize gönülden başarılar diliyorum” dedi.
Başkan Sarı’nın konuşmasının ardından Yeni yönetim, Teknik Heyet ve Futbolcular anons edilerek, taraftarlara tanıtıldı. Kurban kesimi ve dua edilmesinin ardından Amasya-spor FK takımı ilk antrenmanını seyirci önün-de gerçekleştirdi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.