Spor

AMASYASPOR PUANLA TANIŞTI

3. Lig 1. Grupta mücadele eden Amasyaspor FK, 4. Hafta karşılaşmasında sahasının bakımda olmasından dolayı Merzifon’da oynadığı lig maçından 0-0 beraberlikle ayrılarak ilk puanını aldı.
Ligde oynadığı 3 maçtan da mağlubiyetle ayrılan ve hafta sonu konuk ettiği Nevşehir Belediyespor karşısına mutlak 3 puan parolası ile çıkan yeşil beyazlı ekip ilk devreyi 0-0 beraberlikle kapattı.
İkinci yarıda daha atak görünen ekip Amasyaspor FK olurken, yakaladığı pozisyon-larda etkisiz kalınca maçı da 0-0 beraberlikle tamamladı.
Yeşil beyazlı ekip ligde oynadığı dördüncü karşılaşmasında ilk puanını da almış oldu.Amasyaspor FK – Nevşehir Belediyespor maçını protokol tribününden Amasya Valisi Mustafa Masatlı, AK Parti Amasya Milletvekili Hasan Çilez, CHP Amasya Millet-vekili Mustafa Tuncer, Mer-zifon Kaymakamı Ali Güldoğan ve Merzifon Bele-diye Başkanı Alp Kargı da takip eden isimler arasında yer aldı. Koltuk sayısı kadar taraf-tarın alındığı maçta Amasya-spor FK taraftarı tribünleri doldururken, sahadan da iste-diği sonucu alamadan giden taraf oldular.Karşılaşmayı Ali Rıza Altunbakır, Ahmet Fındık ve Nesim Karanfil hakem üçlüsü yönetti.
Amasyaspor Fk: Onur Güney, Enes Salih Çavdar, Can Morgül, Yahya Kemal Baki, Ahmet Buğrahan Tuncay, Emre Işık, Muhammed Can, Furkan Karabatak, Fevzi Can Bozkuş, Arif İşçi, Arif Birşen ilk 11’i ile başlarken, Yedeklerde: Melik Ejder Yücel, İsmail Hacıhafız-oğlu, Kemal Aleçakır, Semih Acar, Furkan Güneş, Bedirhan Kurt, Yusuf Emre Baran.
Nevşehir Belediyespor: Şener Özcan, Rahmi Can Karadaş, Serdar Ümit Deniz, Erdi Kasapoğlu, Halil İbrahim Pekşen, Orhan Evci, Kadir Kaan Özdemir, Onur Öztonga, Dilaver Güçlü, Ali Kılıç, Batuhan Nihat Ulutaş ilk 11’i ile başlarken, yedekler: Yağızcan Akyürek, Alican Tez, Gökay Iravul, Ali Kucik, Baran Sarka, Ömer Yıldırım, İbrahim Topaloğlu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.