Son Dakika

AMESİA Kadın Girişimi Kooperatifi Ticaret Bakanlığı’nın düzenleyeceği Türkiye Kooperatifler Fuarı’na katılacak

AMESİA Kadın Girişimi Kooperatifi Ticaret Bakanlığı’nın düzenleyeceği Türkiye Kooperatifler Fuarı’na katılacak

AMESİA Kadın Girişimi Kooperatifi, Ticaret Bakanlığı tarafından 5-8 Aralık 2019 tarihleri arasında düzenlenecek olan Türkiye Kooperatifler Fuarı’na katılacak.

Ticaret Bakanlığı tarafından bu yıl 3.sü düzenlenecek olan Türkiye Kooperatifler Fuarı ‘Küresel Ekonomiye Kooperatif Etkisi’ 5-8 Aralık 2019 tarihleri arasında ATO Congresium Kongre ve Sergi Merkezi’nde ziyaretçilerle buluşacak.

Türkiye’deki kooperatif ürünlerini yerel ve küresel ticaret ağına dahil etme misyonuyla düzenlenen Türkiye Kooperatifler Fuarı’nın sloganı ‘Birlikte Üretim, Birlikte Büyüme.’

Katılımın oldukça yüksek olacağı fuarda 160’dan fazla başarılı kooperatif ve kooperatif üst kuruluşu ürünlerini ve hizmetlerini tanıtacak.

 

Fuara ilimizden AMESİA Çalışan Arı Kadınlar Girişimi ve İşletme Kooperatifi de katılacak. Kooperatif üretim ve pazarlamasını yaptığı ürünlerden fuara da götürüp tanıtım ve satışını yapacak.

Türkiye Kooperatifler Fuarı ile kazanılan vizyon sayesinde kooperatiflerin üretim ve kapasitelerinde ve ticaret hacimlerinde artış sağlaması, kooperatiflerin ihracatta da pay sahibi olması amaçlanıyor.

Bunun için fuarda sadece kooperatifler değil, kooperatifçilikle ilgili kamu ve kurum kuruluşları, kooperatifçiliğe destek sağlayan bankalar, özel sektör ve sivil toplum kuruluşları, perakende sektörünün temsilcileri, önde gelen elektronik ticaret firmaları da yer alıyor.

Kooperatifler fuar boyunca Türkiye’nin önde gelen e-ticaret temsilcileri ile ikili görüşmeler yaparak ürünlerini modern çağın ticaret ağında pazarlama imkanlarını değerlendirecekler. Market temsilcilerinin de hazır bulunacağı fuarda kooperatifler ürünlerini market raflarına taşıma fırsatı bulacak.

Fuara dünyanın çeşitli ülkelerinden alım heyetleri de dahil edildi. Alım heyetleriyle yapılacak birebir görüşmeler sayesinde kooperatifler kendilerine yeni ihracat rotaları belirleme ve küresel pazara dahil olma imkanı yakalayacak.

Fuar boyunca kooperatiflere ihracat süreçleri ve destekleri dijital gelişmeler, e-ticaret ile ilgili konularda eğitim verilecek. İlham verici başarılı kooperatif hikayelerinin ve yurtdışından gelen kooperatiflerin tecrübelerinin aktarılacağı panel ve eğitimlerde düzenlenecek. Cam, gümüş, işleme, keçe sanatı, ebru sanatı ve kaligrafi gibi kaybolmaya yüz tutmuş meslekleri devam ettiren kooperatifler de ürünlerini sergileyecek.

Fuarda çocuklarda ve gençlerde kooperatif bilincini geliştirecek etkinliklere de yer veriliyor. Fuar açılışında Türkiye genelinde ortaöğretim çağındaki öğrenciler arasında düzenlenen resim yarışmasında dereceye girenlere para ödülü takdim edilecek, 81 ilde birinci olan resimler fuar boyunca sergilenecek. Çocuklar için özel olarak yazılan kooperatifçilik konulu çocuk tiyatrosu fuar süresince sergilenecek. Çocuklara yönelik atölye çalışmalarıyla birlik ve beraberlik içinde başarı kazanmanın öneminin çocuklara aşılanması amaçlanıyor. Vatandaşlar fuarı ücretsiz ziyaret edebilecek. 7 milyona yakın ortağı bulunan kooperatifleri yakından tanıyıp ürünlerini satın alabilecek.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı