EğitimGündem

ANAOKULUNDA GERÇEĞİNİ ARATMAYAN TATBİKAT

Amasya İtfaiyesi Ekipleri Tarafından Deha Montessori Anaokullarında Gerçekleştirilen Yangın Söndürme ve Kurtarma Tatbikatında, Minikler Heyecanlı Dakikalar Yaşadı. Amasya Belediyesi itfaiye ekipleri tarafından Anaokulunda gerçekleştirilen yangın söndürme ve kurtarma tatbikatında, öğrenciler heyecanlı dakikalar yaşadı.
Amasya İtfaiye Müdürlüğü tarafından Deha Montessori Anaokullarında,minik öğrencilerin eğitilmesi amacıyla yangından korunma, söndürme, kurtarma, yangında okulun en kısa sürede tahliye edilmesi konularında tatbikat düzenlendi.

Deha Montessori Anaokullarnın minik öğrencileri Amasya Beledi-yesi İtfaiye ekiplerini okul-larında misafir ettiler. Minikler İtfaiye ekiplerini güller ile karşıladılar. Miniklere ; İtfaiye Haftası-nın amacı, itfaiyenin ne iş yaptığı, itfaiyeye ihtiyaç olduğunda aranması gereken numara gibi konularda bilgiler verildi.
Bilgilendirmenin ardın-dan ise yapılan tatbikatta minik öğrenciler eğlenceli ve heyecanlı dakikalar yaşadı. Yangın söndürülme tatbikatını izleyen minikler unutulmaz bir gün yaşadılar
Tatbikat senaryosu gereği, yangında okulun 3. katında mahsur kalan bir öğretmen , miniklerin heye-canlı bakışları altında itfaiye ekiplerince kurtarıldı.
Daha sonra öğrenciler ve personele, okulda çıkan yangına nasıl müdahale ede-ceği anlatıldı. Tatbikat amacıyla yakılan ateşin öğretmenler tarafından yan-gın tüpüyle söndürmesinin ardından tatbikat sona erdi.
Deha Montessori Ana-okulları Kurucusu Burcu BOSTANCI Amasya Bele-diyesi itfaiye müdürlüğüne yaptıkları tatbikat ve eğitim için çok teşekkür etti.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.