Son Dakika

Aşılama ve Uyacağımız Basit Tedbirlerle Salgını Bitirebiliriz

Aşılama ve Uyacağımız Basit Tedbirlerle Salgını Bitirebiliriz

Amasya Valisi Mustafa Masatlı Pandemi Tedbirleri Değerlendirme Toplantısına Baş-kanlık etti.
Toplantıya ayrıca Vali Yardımcısı Bekir Sıtkı Dağ, Video Konferans Yöntemiyle İlçe Kaymakamları, İl Emniyet Müdürü Fahri Bu-lut, İl Jandarma Komutanı Alb. Ayhan Aygün, İl Sağlık Müdürü Dr. Öner Nergiz ve İl Milli Eği-tim Müdür V. Ömer Coşkun katıldı.
Vali Mustafa Masatlı toplantının açılışında yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Son bir aydır ilimizin de içinde yer aldığı Karadeniz Bölgesinde yüksek oranlarda vaka artışı yaşanmakta, bu durum ilimizi de etkile-mektedir.
Tüm ilçelerimizde mülki amirler, kolluk kuvvetleri, yerel yönetimler, esnaf odaları ve diğer ilgililer yoğun şekilde denetim yapı-yorlar. Yaptığımız denetimlerde ceza uygu-lamaktansa, halkımızı bilgilendirmeye ve uyarıcı olmaya özen gösteriyoruz.
Gerek toplu olarak bulunulan alanlarda, gerekse okullarda yoğun denetim faaliyetleri yürütüyoruz. Okullarımızda hijyen kuralları sürekli olarak takip edilmektedir.Aşılamada 65 yaş üstü grupta hedef nüfusumuzun %82’sini, sağlık çalışanlarında ise %85’ini aşılamış bulunmaktayız. Burada aşılan-mayan kısım ise daha önce hastalığı geçirmiş olanlardır.
Bu salgının bitirecek olan aşıdır. Bu yüz-den halkımızdan biraz daha sabırlı olmalarını ve tedbirlere eksiksiz olarak uymalarını isti-yoruz. Alacağımız basit tedbirlerle vaka sayı-larını düşürebilir ve normalleşme sürecine geçebiliriz.”
Vali Mustafa Masatlı’nın konuşmasının ardından İl Sağlık Müdürü Dr. Öner Nergiz tarafından salgının ilimizdeki seyri ve İl Milli Eğitim Müdür V. Ömer Coşkun tarafından ise okullarımızda alınan tedbirler hakkında bilgi-lendirme yapıldı.
Toplantıda daha sonra katılımcılar çeşitli konularda görüş alışverişinde bulunurken, Vali Mustafa Masatlı ilçe kaymakamları ve ilgili kurum yöneticilerine çeşitli talimatlar verdi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı