Son Dakika

AŞIYA KOŞALIM, OKULLARIMIZI AÇALIM!

AŞIYA KOŞALIM, OKULLARIMIZI AÇALIM!

COVID-19 salgını, ciddi bir halk sağlığı acili olarak ortaya çıkmış ve yanıt verilmesi gereken bir sürecin başlatılmasına neden olmuştur. 11 Mart 2020 tarihi iti-barıyla da Dünya Sağlık Örgütü bu olayı Uluslararası Sağlık Tüzüğü’ne istinaden halk sağlığı acili olarak ilan etmiştir. Bu süreç, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de Sağlık Bakanlığı tarafından yakından takip edil-mektedir.
Amasya İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Coşkun, “COVID-19 salgınına yanıt vermek amacıyla Bakanlığı-mız tarafından gerçekleştirilmesi planlanan müdahale-lerden biri de kitlesel COVID-19 aşılamasıdır.
Hastalığa maruz kalma, hastalığı ağır geçirme ve bulaştırma riskleri ile hastalığın toplumsal yaşamın işleyişi üzerindeki olumsuz etkisi değerlendirilerek COVID-19 aşısı uygulanacak gruplar belirlenmiş olup bu gruplara sırasıyla uygulanmaktadır. 10.07.2021 tari-hinden itibaren de 16 yaş ve üstü vatandaşlarımız aşı hakkına sahip olmuştur.
Salgınla mücadelede en önemli korumanın aşı ile olacağının bilincinde olmalıyız. Okullarımızı sağlıkla aç-mak için herkesin üstüne düşeni yaparak zamanında aşısını yaptırmaya davet ediyoruz.” ifadelerine yer verdi

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı