Son Dakika

ATAŞEHİR AHMET ÇEKİN YAŞAM PARKI HALKIN HİZMETİNE AÇILDI

Başkan Sarı; “Amasya’mızı güzelleştirecek parkımız şehrimize hayırlı olsun

Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı’nın önemli projeleri arasında yer alan Merhum Belediye Başkanı’nın ismini taşıyan Ataşehir Ahmet Çekin Yaşam Parkı halkın hizmetine açıldı.
31 Mart yerel seçim çalışmalarında 100 yıla 100 proje sloganıyla çıkan ve göreve geldiği günden bu yana verdiği sözleri tek tek yerine getiren Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, Serçoban Türbesi ve Mesire Alanı’nın açılışının ardından, Ataşehir Ahmet Çekin Yaşam Parkı’nı da geniş bir katılım ile halkın hizmetine açtı.
AHMET ÇEKİN YAŞAM PARKINA AMASYAMIZA HAYIRLI UĞURLU OLSUN
Belediye Başkanı Mehmet Sarı konuşmasında şunları ifade etti; Çok sevgili hemşerilerim bugün burda, adına Ahmet Çekin adını verdiğimiz sizlerin huzurlu ortamında vadebilmemiz gece gündüz yağmur ,çamur demeden çalıştığımız ve sizlerin kendi imkanlarıyla kullanmak üzere açmış olduğumuz Ahmet Çekin Yaşam Parkına amasyamıza hayırlı uğurlu olsun diyorum.”dedi “Dört saat önce karasenir mahallemizdeydik.
Serçoban Evliyasının türbesi ve mesire alanının açılışını yaptık Şimdi de Ataşehir mahallemizi ve Amasya’mızı güzelleştirecek Ahmet Çekin parkımızın açılışını yapıyoruz. Bizler Amasyamızı daha güzelleştirmek için gece gündüz çalışıyor gerçekleştirdiğimiz Ahmet Çekin Parkını sizlerin huzuruna takdir etmiş bulunuyoruz. Ahmet Çekin 8 yıl civarı oldu bizde ilk fırsatta o büyüğümüzün merhumun adını yaşatmak istedik.
Biz yüzü toprağa bakan bir milletiz çevreyle toprakla barışık yaşarız yeşil ile iç içe olmaya gayret ederiz. Kültürümüzün bir parçasıda Amasyamız’da ağaçlar şehrimize bir güzellik saçmaktadır. Bu şehirde güzelliğe azemi önem vermekteyiz Çok şükür Amasya’mız bu konuda gayet iyi durumda.Ben Mehmet Sarı olarak şöyle bi karar aldım Amasyalı olarak bodrum katta yaşamaya layık değildir. İnsanlarımızı hızlı bir şekilde şehirlerde topladık ve onları apartmanlara hapsettik.
Vatandaşlarımıza evlerinden çıkınca rahat nefes alacakları, huzurlu, güvenli bir şekilde yürüyüp sohbet edecekleri alanlar bırakılmadı. Bu yüzden insanlarımız şehirlerimizde yorulmaya başladı. Amasya o şehirlerden değil. Amasya en önemli bir şehirlerden birisidir. Bizlerin Amasyalıların kavrayamadığı özellikleri vardır özelliklerinden bi tanesi dünyanın kendi özgür iradesine akan bir ırmak yoktur Amasyamız bu mana da tektir.
Sarı;Ben bile bu kadar hayal edemezdim o kadar projeye itiral davrandığım halde bu projeyi bu kadar güzel olacağını düşünemezdim onun için orayı,görmenizi istiyorum. Amasya’da yaşayanın ömrü uzuyor. Biz de insanımızın, hemşehrilerimizin daha sağlıklı, daha güvenli, daha huzurlu yaşamaları için hizmet ediyoruz. Bugün de yaptığımız hizmetlere yeni halkalar ekledik. Memnun olacağınız, mutlu olacağınız işler yapmak boynumuzun borcu. Çünkü sizlere hizmet edenin adı, Serçoban Hazretleri gibi kıyamete kadar iyilikle anılır. Ben de adımın iyilikle, güzellikle anılmasını istiyorum.
Sizden alacağım en büyük mükâfat budur Başka da bir şey istemem. İnsan bir şehirde maddî ve manevî anlamda her ihtiyacını hızlı ve kolay bir şekilde karşılamalı ve bunalmadan sıkılmadan yaşamalıdır. Eğer bir insan şehirde dinlenebileceği, huzur bulacağı mekânlar bulamıyorsa, orası şehir değildir. Biz Amasya’nın şehir kimliğini geliştirmek ve kalıcı şekilde korumak için çalışıyoruz. Millete hizmet etme ehliyeti olan herkesin yapması gereken budur. Parklar, yeşil alanlar, yürüyüş yolları da şehirleri bina, işyeri yığını olmaktan çıkartan dinlenme, eğlenme merkezleridir. İnsanlarımız parklarda rahatlar. Mahallelerimizi parklarla güzelleşir. Amacımız Ahmet Çekin parkı gibi yeşil alanların sayısını artırmaktır.
İnşallah Amasya’da bulduğumuz her müsait yeri yeşillendireceğiz. Niye yeşillendireceğiz biliyor musunuz? İnsanı dinlendiren iki renk mavi ve yeşil olduğu için. Gökyüzü mavi. Bakınca hem gözümüzü, hem ruhumuzu dinlendiriyor. Yeryüzünü mavi yapamayız ama çevremizide kat surette yeşillendirebiliriz.
AMASYA’YI DÜNYAYA ENTEKRE ETMEYE ÇALIŞIYORUZ
Bunun araştırması da yapılmış. Bir gurup insandan işten eve döndükten sonra zamanlarını oyun tabletleri ve bilgisayar oyunları ile geçirmeleri istenmiş. Diğer guruptaki insanlardan da parklara gitmeleri, yeşil alanlarda zaman geçirmeleri istenmiş. Bir hafta sonra bu kişilere stres testi yapılmış. Parklara ve yeşil alanlara giden insanların daha huzurlu oldukları sonucu çıkmış. Zamanlarını elektronik aletlerle geçiren kişilerin çok stresli oldukları da tespit edilmiş.
Amasya’nın huzurlu bir şehir olmasını istiyorum. Nasıl yaşamak istediğine herkes kendi karar verir. Ama biz imkân sunuyoruz. Amasya’yı yeşillikler içinde bir şehir haline getirmek istiyoruz. Böylece belediye başkanlığına aday olduğumda verdiğim sözleri birer birer yerine getireceğim. İşte o zaman siz benden razı olursunuz. Amasya mutlu bir şehir olacak Amasya güzel bir şehir olacak İnşallah Allah da razı olur” diye konuştu.
‘TABİATA VE DİĞER CANLILARA KARŞI SORUMLULUĞUMUZU YERİNE GETİRMELİYİZ’
Park, bahçe yapmanın sadece insanların dışında tabiata da hizmet etmek olduğunu belirten Başkan Sarı konuşmasının devamında şu ifadelere yer verdi;“Allah insanı sorumlu bir varlık olarak yarattı. Biz de birbirimize, tabiata ve diğer canlılara karşı sorumluluğumuzu yerine getirmeliyiz. Bu sorumluluk, Belediye Başkanı olarak sadece Mehmet Sarı’nın değil, Hepimizin. Paklarımızı temiz tutmak, bitkileri, ağaçları korumak ve çevremizdeki kuşu, kediyi, köpeği ve Allah’ın diğer sessiz kullarına zarar vermeden bakmak da sizin göreviniz. Eğer böyle davranırsak Amasya gerçek manada şehir olur. Bu hususta da hem belediye olarak, hem Amasyalılar olarak diğer şehirlere örnek olduğumuzu ve olacağımızı düşünüyorum.
Zaten başka türlü davranırsak Amasya Amasya olmaktan çıkar. Bizler koruyan, kollayan, bakan, gözeten ve yaşatan olalım. Korona virüs salgını sebebiyle bu sene turist gelmedi. Normalde hedefimiz 1 milyon turist sayısına erişmekti. İnşallah hedefimiz seneye bu sayıya ulaşmak. Tabiî 1 milyon turist, temiz, bakımlı ve yeşil bir Amasya görmek ister. Biz de onların beklentilerini karşılayacağız.
Çevre-insan ilişkisi konusunda Amasya’mızın örnek olduğunu düşünüyorum. Devam ettirip, geliştirmek de elimizde. El ele verir dayanışma içinde olursak şehrimizin cazibesini daha da artıracağımıza inanıyorum. Belediyemiz Fen İşleri’nde görevli arkadaşlarımızın gayretli çalışmaları neticesinde bitirdiğimiz Ahmet Çekin parkımızın hemşehrilerimize duyduğumuz muhabbetin özel bir anlamı olduğunu belirtmek istiyorum. Amasya’mıza, hemşehrilerimize yakışanı yapmanın gurur ve güveniyle açılışını yaptığımız parkımızın şehrimize hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.Başkan Sarı’nın konuşmasının ardından MHP İstanbul Milletvekili Arzu ERDEM, MHP Amasya İl Başkanı Şuayip AK, MHP Amasya Merkez İlçe Başkanı Oğuzhan YETİK, Amasyalı İş İnsanı Cemil Çelik, MHP Belediye Meclis Üyeleri, MHP İlçe Başkanları ve halkın geniş katılımı ile Ataşehir Ahmet Çekin Yaşam Parkı törenle hizmete açıldı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.