Son Dakika

ATATÜRK’ÜN 82. yıldönümünde Anma programı Gerçekleştirildi

ATATÜRK’ÜN 82. yıldönümünde Anma programı Gerçekleştirildi

Amasya CHP İl Başkanı Turgay Sevindi Cumhuriyetimizin kuru-cusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün vefatının 82. yıl dönümü anma programı dola-sıya Yavuz Selim Meydanındaki Atatürk Anıtına çelenk sunumu gerçekleştirdi.
Cumhuriyetimizin temellerinin atıldığı Amasya’mızda Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK ‘ün ara-mızdan ayrılışının 82. yıl-dö-nümünde anma programımızı gerçekleştirdik. Çelenk sunma töreninde konuşan CHP Amasya İl Başkanı Avukat Turgay Sevindi; “Cumhuriyetimizin temellerinin atıldığı Amasya’mızda Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK ‘ün ara-mızdan ayrılışının 82. yıldönümünde Anma programı için Amasya Valiliği’mize gerekli başvurularımızı yaptık. 10 Kasım’da saat 09:05 de çelenk sunumu yapmak istediğimizi bildirdik. Ancak bu talebimize Amasya Valiliği’miz saat 10.30 da salgın için gerekli tedbirleri alarak çelenk sunumu yapabileceğimiz bildirdi. Siyasal iktidarın resmî bayram ve tören-lerdeki ayrımcılığını, ötekileştirmesini kabul etmek mümkün değildir. Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK ‘ü anmak için bazı illerimizde protokolle beraber siyasi partiler, sivil toplum örgütleri çelenk sunumu gerçekleştirmiştir.
Amasya’mızdaki anma programı için Cumhuriyet Halk Partimize saat 10:30 da anma için uygunluk veren Amasya Valiliği’mizi Kınıyoruz. Atalarımız Cumhuriyeti kurarken izin almadılar, bizlerde bayramlarımızı kutlarken de Ata’mızı anarken de kimseden izin almak zorunda değiliz” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı