Son Dakika

ATSO BAŞKANI KIRLANGIÇ “Mutfak Sanatkarları Akademisi Projesi Tamamlandı”

ATSO BAŞKANI KIRLANGIÇ “Mutfak Sanatkarları Akademisi Projesi Tamamlandı”

Amasya Ticaret ve Sanayi Odası ile Amasya Üniversitesi “Amasya Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu” arasında 2018 yılında imzalanan “Okul-Sanayi İş birliği” protokolü kapsamında gerçek-leştirilen OKA (Orta Karadeniz Kalkın-ma Ajansı) Projesi “Mutfak Sanatkarları Akademisi” projesi başarıyla tamam-lanmıştır.
Amasya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kırlan-gıç, “OKA’nın 2019 Yılı “Mesleki ve Tek-nik Eğitimin Geliştirilmesi Mali Destek Programı” kapsamında Amasya Ticaret ve Sanayi Odası tarafımızca Amasya Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu ortaklığı ile teklifi verilen ve onaylanarak desteklenen “Mutfak Sanatkârları Akademisi” isimli projemizi başarı ile tamamlamış bulunmaktayız.
Proje kapsamında Yüksekokulda bulunan uygulama mutfağına ekipman ve teçhizat takviyesi yapılarak mutfağın güçlendirilmesi sağlanmıştır. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum”dedi. Yüksekokul Müdürü Doç. Dr. Cengiz Yıldırım, projenin gerçekleştirilmesi ve tamamlanmasıyla ilgili görüşlerini şu şekilde ifade etti “Üniversitemizin en önemli misyonlarından biri olanOkul-Sanayi İşbirliği” konusunu ön plana çıkarmak adına Amasya Ticaret ve Sanayi Odası ile protokol imza-lamıştık. Gerçekleştirilen bu projenin; gün geçtikçe yerel kalkınmada daha da önemli bir hal alan gastronomi olgusu çerçevesinde Amasya’mıza kalite kazandıracak olan aşçı-larımızın daha nitelikli ve donanımlı yetişmesi adına büyük katkı sağ-layacağı şüphesizdir.
Projenin yürütülmesinde desteklerini esir-gemeyen Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr.Süleyman Elmacı ve Üniversite Yöne-timine, projenin gerçekleştirilmesinde her daim beraber hareket ettiğimiz Amasya Ticaret Sanayi Odası Başkanı Murat Kırlangıç ve Yönetim Kuruluna şükranlarımızı sunuyoruz. Ayrıca proje işlemlerinin sağlıklı bir şekilde yürütülmesi ve tamamlanmasında emeği geçen Amasya Üniversitesi, Amasya Ticaret ve Sanayi Odası ile OKA personellerine sonsuz teşekkürlerimizi sunarım” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı