Son Dakika

ATSO BAŞKANI KIRLANGIÇ TÜM KAYNAKLARIMIZLA ÜYELERİMİZİN YANINDAYIZ

ATSO BAŞKANI KIRLANGIÇ TÜM KAYNAKLARIMIZLA ÜYELERİMİZİN YANINDAYIZ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından duyu-rulan ve Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından detayları açık-lanan Nefes Kredisi, 1 Haziran 2021 tarihi itibariyle devreye girecek.
Amasya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kırlangıç, “üyelerimiz adına yapmış olduğumuz talep-ler doğrulusunda TOBB ve KGF iş birliği ve Odamızın desteği ile verilecek Nefes Kredisi’nde şartlar belli oldu.
Amasya Ticaret ve Sanayi Odası olarak kaynaklarımızı pandemi nedeniyle sıkıntı çeken ticari hayata nefes olmak için ayırdık. Tüm kaynaklarımızla üyelerimizin yanındayız” dedi.
6 Ay geri ödemesiz 12 ay vadeli
TC Ziraat Bankası AŞ, Türkiye Vakıflar Bankası TAO, Tür-kiye Halk Bankası AŞ, Türkiye İş Bankası AŞ, T. Garanti Ban-kası AŞ, Yapı ve Kredi Bankası AŞ, Akbank T.A.Ş, Denizbank AŞ, Ziraat Katılım Bankası AŞ, Vakıf Katılım Bankası AŞ’nin katıldığı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Kredi Garanti Fonu İşbirliğinde gerçekleşen Nefes Kredisi’nde, 2020 yılı cirosu 1 milyon lirayı aşmayan KOBİ’ler azami 50 bin lira, cirosu 1-10 milyon lira olan KOBİ’ler ise azami 200 bin lira kredi kullanabilecek.
6 ay geri ödemesiz dönemin ardından kredi geri ödemeleri 12 eşit taksitle yapılacak. Kredi faizi yüzde 17,5 olarak uy-gulanacak.”dedi

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı