Son Dakika

AV.GALİP UZUN; “Ak Kadınlar sizlerle gurur duyuyoruz 20 yıllık siyaset yolculuğumuzda partimiz en büyük desteği hep kadınlarda almıştır”

AV.GALİP UZUN; “Ak Kadınlar sizlerle gurur duyuyoruz 20 yıllık siyaset yolculuğumuzda partimiz en büyük desteği hep kadınlarda almıştır”

Ak Parti Amasya Merkez İlçe Başkanı Av.Galip Uzun Ak Parti Amasya İl Kadın Kolları 6. Olağan kongresine katıldı.
Kongrede konuşan Başkan Av.Galip Uzun:”Partimizin kurulduğu günden bu yana her kademesinde bu kutlu davaya emeği geçen değerli yol ve dava arkadaşlarım…
Şehzadeler şehri medeniyetlere merkez olmuş,renkleri toprakla yoğrulmuş asıllara güzellikler armağan etmiş bu güzel şehrin güzel insanları sevgili kardeşlerim.
Bilindiği üzere ülkemizde kadına seçme seçilme hakkı 5 Aralık 1934 tarihinde verilmiştir.
Bu hakkın oy verme anlamında kullanılmış,seçilme hakkı ise 2013 yılına kadar maalesef gerçekleşmemiştir. Başörtü yasağının kalkmasıyla birlikte ilk defa başörtüyle birlikte bayan milletvekilimiz meclise girmiştir.

)Bu hakkın gerçek manada kullanılması ise 2015 yılına denk düşmektedir eğer bu hak gerçek anlamda kullanılmasından bahsediyorsak bu hakkın hayata geçirilmesindeki en önemli pay sahibi ak partidir gerekli her türlü çabayı sarf eden Sayın cum-hurbaşkanımızdır. Mecliste oransal olarak baktığımızda en fazla kadın milletvekilinin bulunduğu parti Ak partidir.
Anadolu kadınının mecliste temsili Ak Parti döneminde olmuştur
Ak kadınlar sizler siyasetinin asli unsurusunuz gururusunuz millete hizmet yönünde ge-nel Başkanımız Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN ile gece gündüz demeden her zaman fedakarca beraber yürüdünüz.
Kadın kollarına bu kadar önem veren başka bir lider yok sizler siyasete nezaket muhabbet ve zarafet getirdiniz.
Ak Kadınlar sizlerle gurur duyuyoruz 20 yıllık siyaset yolculuğumuzda partimiz en büyük desteği hep kadınlarda almıştır.
Ak Parti kadınlarla güçlendi, büyüdü Türkiye’de siyasi kadınların katılımına önem veren kadınlara yönetim ödemelerinde en çok yer açan parti Ak partidir. Kadınların siyasette yolunu açan sayın cumhurbaşkanımız Erdoğan öncülüğünde milletimizden aldığımız bu güçle yenileyerek,yetiştirerek ülkemize hizmet etmeye devam edeceğiz.
Partimizin 2023 hedefini taşıyacak olan kadro ve ekibimizle zenginleştirerek yolumuza devam edeceğiz. Hanımlar durmak yok yola devam o halde durmayacağız çalışacağız
2023 te Amasyada ipleri göğüsleyeceğiz kurulduğu günden itibaren öznesi yapan değer veren ülkemize çağ atlatan Sayın Cumhurbaşkanımız ile aynı çatı altında siyaset yapıyor olmanın engin gururunu hep yaşadık,yaşamaya devam ediyoruz.
Türkiye şükürler olsun ak partinin o kucaklayıcı iktidarı sayesinde akılcı ve ferasetli yaklaşımıyla istikametini tutarlı bir şekilde yürüyor. Recep Tayyip ERDOĞAN önderliğiyle birlikte ülkemiz 3 kat büyüdü bu sadece ekonomik bir büyüme değil bu aynı zamanda uluslararası ilişkilerde bölgelerdeki dengenin sesi daha fazla çıkan hesaba katılan Türkiye Cumhuriyetinin patlaması demektir. güçlü ülkeyi rahatsız eden budur.Kongremize hayırlı olmasını temenni eder daha nice güzel günlerde yine bir arada olabilmek dileğiyle bizler bu anlamlı günümüzde yalnız bırakmayan herkese se-lam ve saygılarımı sunu-yorum.”dedi Kongreye Ak Parti Genel Merkez MYK Üyesi Nuran Alim, Ak Parti Kadın Kolları Dış İlişkiler Başkanı Ümmü Gülsüm Ümütlü, Ak Parti Amasya İl Başkanı Mehmet Akif Kesmekaya, Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Avu-kat Galip Uzun,Ak Parti Ama-sya Gençlik Kolları İl Baş-kanı Uğur Sarı ve partililer katıldı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı