Son Dakika

Avni Verdi,Çanakkale Zaferi Hiçbir Milletin, Bir Haha Sahip Olamayacağı, Bir Onurdur.

Avni Verdi,Çanakkale Zaferi Hiçbir Milletin, Bir Haha Sahip Olamayacağı, Bir Onurdur.

İyi Parti Amasya İl Baş-kanlığı Avni Verdi, “18 Mart Şe-hitleri Anma Günü ve Çanak-kale Zaferi’nin 106. Yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayım-ladı.
18 Mart 1915 Çanakkale’de, Anadolu’nun her köşesinden gelen, yürekleri bağımsızlık ateşi, yüce vatan sevgisi ile dopdolu bir çoğu çocuk yaşta vatan evlatları, ulu önderimiz Mustafa Kemal’in üstün komu-tasında, süngüsüyle, kanını, canını ortaya koyarak tüm im-kansızlıklara rağmen eşi ben-zeri olmayan bir destan yaz-mışlardır.
Çanakkale; Türk Ulusunu, TAM BAĞIMSIZ TÜRKİYE CUMHURİYETİ’ni kurmaya doğru götüren ve dünyada hiç-bir milletin, bir daha sahip ola-mayacağı, bir onurdur. Unutmamalıyız ki Çanakkale’yi anlamayan Kurtuluş Savaşımızı, Kur-tuluş Savaşımızı anlamayan Cumhuriyetimizi, Cumhuriyetimizi anlamayan Mustafa Kemal ATATÜRK’Ü anlayamaz. Tarihini bilmeyen uluslar yok olmaya mahkumdur.
Bugün bizlere Cumhuriyetimizi aynı ruh ve anlayışla korumak için büyük bir sorumluluk düşmektedir. Bu sorumluluğu yerine getirirken bizi ulus yapan yüksek değerleri canlı tutarak daima yüceltmeliyiz.
Başta Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Çanakkale Savaşları ve sonrasında Kurtuluş Savaşımızda, vatanımız olan bu topraklar için, canını, kanını feda etme cesaretini gösteren kahraman şehitlerimizi rahmetle anıyor, bıraktıkları emaneti koruya-cağımıza kendi şahsım ve İYİ Parti ailesi olarak söz veriyorum.”dedi

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı