Son Dakika

Avrupa Komisyonu’ndan Öğretim Üyemizin Projesine Mükemmeliyet Mührü

Avrupa Komisyonu'ndan Öğretim Üyemizin Projesine Mükemmeliyet Mührü

Amasya Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü Dr. Öğ-retim Üyesi Kenan Tekbaş, Avrupa Komisyonu Ufuk 2020 Marie Sklodowska-Curie Bireysel Araştırma Bursu’na yaptığı proje başvurusundaki başarısından dolayı prestijli “Seal of Ex-cellence (Mükemmeliyet Mührü)” kazandı.
Dr. Tekbaş’ın “Uçakların Elektromanyetik Uyumluluğunun (EMC) Değerlendirilmesi için Sayısal Çözümleyici” konulu projesi yeni nesil uçaklarda kullanılması planlanan akıllı mal-zemelerin elektromanyetik uyumluluğunu incelenmesinin yanında bu uçakların EMC zayıflığı ve güvenlik açıklarını önceden tespit edecek sayısal bir çözümleyici geliştirmeyi amaç-lamaktadır.
Mükemmeliyet Mührü, 3 ödül kriteri için (mükemmellik, etki, kalite ve uygulamada verim-lilik) tüm Ufuk 2020 değerlendirme eşiklerinden %85 veya daha fazla puan alan proje baş-vurularına verilmektedir.
Elde edilen başarının önemine dikkat çeken Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Süleyman El-macı yaptığı açıklamada, “Uçakların Elektromanyetik Uyumluluğunun (EMC) Değerlen-dirilmesi için Sayısal Çözümleyici” konulu bu ve bundan sonra yapılacak projelerin ülkemiz açısından önemli faydalar getireceğine inanıyorum. Teknoloji Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü Dr. Öğretim Üyesi Kenan Tekbaş’ı “Seal of Excellence (Mükemmeliyet Mührü)” kazanmasından dolayı tebrik ediyorum, hocamızın bu başarısı üniversitemiz için bir gurur kaynağıdır” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.