Gündem

AVUKATLARDAN AMASYA’YA HAYRANLI

İzmir ve İzmir/Tire İlçesi Avukatlarından Şehzadeler Şehri Amasyamız’a ziyaret gerçekleştirdiler.
Bu düşünceler içinde Amasya’yı ziyarete gelenlerin bir grubu da İzmir ve İzmir/Tire ilçesinden altı kişilik avukatlar oldu.
Gazetemize röportaj veren Avukat Halil TEKEL, İzmir’den Amasya’ya gelirken, Amasya’daki ilk durağımız yolumuzun üstünde olan Ferhat ile Şirin Aşıklar Müzesi oldu.
Müze, parkın altında. Parkta da Amasya’da bulunan tarihi yapıların minyatürü yapılmış, Amasya’yı gezme-diyseniz ön bilgi edinebileceğiniz bir yer. Parkın içeri-sinde kafe var. Buranın elma çayını içmediyseniz tavsiye ediyorum.”dedi
Güzel kenti görmeye gelenler, bu şehrin tarihini, halkının samimiyetini, nezaketini görüp, hayranlıklarını dile getirdi.
Borabay gölünü Doğal tabiatı, ormanda gezdiklerini unutmayacaklarını anlattılar. Ertesi gün gittikleri Terziköy Kaplıcasında ziyaret ederek Amasya’nın güzel-liğinden, halkının naifliğinden, hasat mevsimi olan kirazının yenmesinden çok mutlu olduklarını belirttiler.
Amasya’da bir çok tarihi mekanı gezmelerinin ardın-dan,Amasya Adliyesi daha sonra Amasya Baro Başkanlığına ziyaret gerçekleştirdiler.
Baro başkanı Sayın Bahadır Tekeş’in misafirperver-liğini takdir ettiklerini söylediler.
Sözcüleri olan Hakkı Tükel bey “Fırsat buldukça Amasya’ya tekrar geleceklerini söylerken bizi de kendi-leri İzmir’e, İzmir/Tire” ye davet ettiler.
Amasya halkına, ziyaret ettikleri yerlerdeki dostlarına, gazetemiz Yeni Emel’e, yazarımıza teşekkür ederek bir haftalık Amasya ziyaretine veda ederek tamamladılar.
Bu gezintide kendilerine zaman zaman refakat eden gazetemiz yazarı Ahmet Yiğittop beyle köprü üzerinde çekilen Amasya hatıra fotoğrafı ile son buldu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.