Son Dakika

Ayvaz; Bu Günlerin Matemini Yüreklerimizde Saklayacağız

Amasya Valiliği öncülüğünde Muharrem ayı vesilesiyle İl Müftülüğü ve Cem Vakfı organizesi ile iftar programı düzenlendi.
Programa Amasya Valisi Mustafa Masatlı, Amasya Milletvekilleri M. Levent Karahocagil, Hasan Çilez ve Mustafa Tuncer, Belediye Başkanı Mehmet Sarı, İl Müftüsü Durmuş Ayvaz protokol üyeleri, Cem Vakfı temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.
Programda bir konuşma yapan İl Müftüsü Durmuş Ayvaz, Muharrem Ayınının ve Aşura gününün önemine değinerek sözlerine şöyle devam etti: “ Yunus Emre’nin, Hacı Bektaşı Veli’nin, Pir Sultan Abdallar’ın, Anadolu’yu bize yurt yapan Erenlerin dediği gibi bir araya geleceğiz, tanışacağız, kaynaşacağız. İnadına kardeşler olacağız. Tarihin derinliklerinde işlenmiş olan cinayetleri asla unutmayacağız.
Bu günlerin matemini yüreklerimizde saklayacağız. Geleceğimizi birlik,kardeşlik, dirlik içerisinde kurmanın da hep beraber hesabını yapacağız.
Ben bu vesileyle şehitlerin serdarı, ser-çeşmesi, seyyidü’ş-şüheda Hazreti Hüseyin Efendimizi, Kerbela şehitlerini ve bugüne kadar hak, hakikat, adalet, ahlak, erdem ve fazilet için izzet ve şeref için can veren bütün şühedayı rahmet ve minnetle yad ediyorum.” Konuşmaların ardından Muharrem orucu açılarak iftar programı gerçekleştirildi. İftar programı yapılan duanın ardından sona erdi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı