Gündem

BAĞIMLILIKLA MÜCADELE İL KOORDİNASYON KURULU TOPLANTISI YAPILDI

Amasya Valisi Mustafa Masatlı, Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Toplantısına Başkanlık etti.
Toplantıda ayrıca Amasya Cumhuriyet Başsavcısı Mahmut Bıçakçı, Amasya Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Şahin, İl Emniyet Müdürü Ali Kemal Kurt, İl Jandarma Komutanı J.Alb. Ayhan Aygün ve kurul üyesi kurumların il müdürleri ile sivil toplum kuruluşlarından temsilciler yer aldı.

Vali Mustafa Masatlı toplantının açılışında yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Bağımlılıkla mücadele de misyonumuz; suçtan arınmış, güvenli bir toplumun gelişimine, geleceğine güvenle bakabilen gençlerin yetiştirilmesine katkı sağlamaktır. Vizyonumuz ise; uyuşturucuya karşı ‘SIFIR TOLERANS’ felsefesi ile çalışmak, Amasya’da uyuşturucunun sokağa inmesine fırsat vermemek, tek gencimizin bile hayatının önemli olduğunu hiçbir zaman aklınızdan çıkarmadan sağlıklı birey ve sağlıklı toplumun temellerini atmaktır.
Günümüzde çocuklarımız okullardan arda kalan vakitlerinde maalesef sosyal hayatlarının büyük bir bölümünü teknolojiye bağımlı olarak geçirmektedir. Bu konu tüm toplumumuzun sorunudur. Teknoloji kullanımı ile ilgili farkındalık düzeyini artırmayı, veli ve öğrencilerin teknoloji kullanımı konusunda doğru yönlendirmelerini sağlamak amacıyla da çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Tabi ki bu sadece kurumlarımızın çalışmalarıyla gerçekleşemez; bu konuda ailelere de büyük görev düşmektedir.
İlimizde bağımlılıkla mücadelemizde tüm faaliyet, uygulama ve değerlendirme çalışmalarının yer aldığı, kurumlarımızın üzerine düşen görev dağılımlarının belirlendiği, ‘’2018-2023 Uyuşturucuyla Mücadele Yerel Eylem Planı’’mız hazırlanmış olup, 6 yıllık uyuşturu-cuyla mücadele yol haritamız plan doğrultusunda kararlılıkla sürdürülmektedir.”
Vali Mustafa Masatlı’nın konuşmasının ardından İl Sağlık Müdürlüğü tarafından bağımlılıkla mücadele kapsamında ilimiz genelinde yapılan faaliyetlere ilişkin bir sunum yapıldı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.