Gündem

BARIŞLA SEVGİ İLE SİYASET YAPIYORUZ VE YAPACAĞIZ

Gelecek Parti Amasya İl Başkanı Ali Kurt, Bilindiğiniz üzere geçtiğimiz Cuma günü Gelecek Partisi Genel Başkanımız Sayın Ahmet Davutoğlu Amasya’mıza ziyarette bulundular. Gerek Amasya’ da gerek Suluova’da vatandaşlarımız tarafından büyük bir muhabbetle karşılandılar, hemşerilerimizim göstermiş olduğu teveccühe canı gönülden teşekkür ediyorum.”dedi
Başkan Ali Kurt yaptığı açıklamasında; Sayın Ahmet Davutoğlu her mecrada dile getirdiği gibi tam bir Amasya sevdalısıdır. Başbakan iken Davos’ ta yapılan bir toplantıda kendine yöneltilen Türkiye’ de nereleri görmemizi istesiniz sorusuna Amasya ve Mardin diye cevap vermiştir.
Sayın Genel Başkanımızın Sultan Beyazıt Camiinde Cuma namazı katılmıştır. Namaz çıkışı cami’ avlusunda vatandaşlarımızla muhabbet, edip, selamlaşıp, hatıra fotoğrafları çekilmiştir. Vatandaşlarımız kendisini hoşgeldiniz Başbakanım diye bağrına basmıştır. Sayın Genel Başkanımızın Camiden ayrılırken bazı provokatörlerin kasıtlı sorular sormuşlardır. Bu provokatif sorulara da genel başkanımız sabırla cevaplar vermiştir. Zaten olay esnasında cami cemaati de bu provokasyona karşı çıkmıştır. Cami avlusunda bir yuhalama var ise bu tek taraflı değildi. Cemaatten provokasyona karşı çıkanlar da, bu kişilere karşı büyük bir tepki göstermiş akabinde onlarda provokatörleri yuhalamışlardır. Sonuç itibari ile Genel başkanımıza karşı cami avlusunda yapılan bu saygısızlık ne bir Müslümana ne medeni bir topluluğa, hele hele şehzadeler diyarı Amasya’mıza hiç ama hiç yakışmamıştır.
Değerli kardeşlerim bizleri üzen bu provokatörler olmamıştır asıl bizleri üzen bu provokasyonu sosyal medya hesaplarına taşıyıp sanki kahramanlık yapmış gibi göstermeye çalışan ve bu edepsizliğe alkış tutanlardır. Şimdi buradan kin ve nefret siyaseti yapanlara soruyorum. Siz ne yapmak istiyorsunuz? Siz nereye sürükleniyorsunuz? Allah’ ın evini siyaset arenasına çevirdiniz. Milleti cami’ den de dinden de soğuttunuz. Bütün kutsallarımızı bütün milli değerlerimizi siyasete alet ediyorsunuz. Böyle siyaset olur mu? O cami avlusu Abdurrahman Kamil efendinin milli mücadelenin ilk fitilinin ateşlediği konuşmasını yaptığı meydan. Sizler sadece Abdurrah-man Kamil efendinin kemiklerini sızlatmadınız Sultan Beyazıt Velinin de kemiklerini de sızlat-tınız. Bu provokasyonu yapan-ları bu edepsizliğe çanak tutanları kınıyorum. Sizler bu evliyalar şehrinin bu şehzadedeler şehrine ihanet ettiniz. Bu mübarek beldeyi siyasi hırslarınıza alet ediyorsunuz yazıklar olsun sizlere. Bizi sevmek zorunda değilsiniz bize oy vermezsiniz olur biter. Nedir bu kin nedir bu çığlık Allah aşkına. Vicdan sahibi olduğunu bildiğim iktidar parti-sinde ki arkadaşlara sesleni-yorum. Siz daha ne zamana kadar susacaksınız?
Biz sayın Ahmet Davutoğlu’ nun dürüstlüğüne liyakatine inanmış meşru siyaset yapan insanlarız. Bizde bu vatanın evladıyız. Bu vatan bizim de vatanımız. Bu şehir bizim de şehrimiz. Barışla sevgi ile siyaset yapıyoruz ve yapacağız. Meşru siyaset yapıyoruz kimseye hakaret etmiyoruz. Biz herkesin görüşüne saygı duyuyoruz kendimize de bu fazlasıyla saygıyı bekliyoruz. Buradan bir kere daha uyarıyorum hem de çok ciddi bir şekilde uyarı-yorum.
Benim ve teşkilatımın benim şehrinde siyaset yapmasını kimse engelleyemez. Kimse hakaret edemez ben etmiyorsam kimsede benim Genel başkanına hakaret edemez. Ederse karşılığını fazlasıyla alır, biz beyaz gömlek-lerimizle çıktık bu meydana. Herkes haddini bilecek.
Bunlar asla Amasya’yı temsil edemez. Bu Kadim şehrin imajının zedelenmesine izin vermeyeceğiz.
Barışın ve kardeşliğin hüküm sürdüğü bu şehri siyasi emelleri için birbirine kırdırmaya çalışanlara müsaade etmeye-ceğiz. Bu Şehrin Şehzadeler şehri Evliyalar şehri imajını kimsenin siyasi amaçlarına alet ettirme-yeceğiz.
Bu duygularla sizleri en derin sevgi ve saygılarımla selamlıyorum.”dedi

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.