Gündem

BASIN, DEMOKRATİK BİR ÜLKENİN VAZGEÇİLMEZ UNSURLARINDANDIR

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) İl Başkanı Av. Turgay Sevindi,’21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü’ dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Başkan Sevindi mesajında; “Gazeteciler fikir hürriyetinin kamusal alanda yayılabilmesi açısından büyük bir sorumluluğa sahiptir” dedi.
Başkan Sevindi, yayınladığı mesajında şu ifadelere yer verdi: “Basın, demokratik bir ülkenin vazgeçilmez unsurlarındandır. Gazeteciler; haber alma özgürlüğü, toplumsal farkındalık oluşturulması, ifade ve fikir hürriyetinin kamusal alanda yayılabilmesi açısından büyük bir sorumluluğa sahiptir.
Dünyanın her köşesinde haber alma ihtiyacını karşılayarak toplumun doğru bilgiye hızlı bir şekilde ulaşmasında aracı olan her türlü zorluğa ve sıkıntıya rağmen fedakarca çalışan basın mensuplarımızın mesai saati gözetmeksizin, vatandaşlarımızı bilinçlendirmek ve her konuda haberdar etmek için verdikleri mücadele her türlü takdiri hak etmektedir.
Bu vesileyle; edindikleri bilgiyi ilkeli, tarafsız ve doğru bir şekilde kamuoyuyla paylaşan, meslek ilkelerine bağlı kalarak özveriyle çalışmaya gayret gösteren basın mensuplarımızın 21 Ekim Gazeteciler Günü’nü kutlar, meslek hayatlarında başarılar dilerim.”şeklinde konuştu

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.