Gündem

BASINÇLI SULAMA TESİSLERİ AÇILDI

Amasya Valisi Mustafa Masatlı, Taşova’ya bağlı Tatlıpınar ve Alpaslan köylerinde, İl Özel idaremiz tarafından yapımı tamamlanan 200 dekar kapasiteli iki adet Basınçlı Sulama Tesisinin açılışını gerçekleştirdi. Açılış programlarına ayrıca Amasya Milletvekili M. Levent Karahocagil, Taşova Kaymakamı Ahmet Gökçecik, Adalet ve Kalkınma Partisi İl Başkanı Ekrem Toto ve köylerimizde ikamet eden vatandaşlar katıldı.

Tesislerin açılışını gerçekleştirerek, köylerimize hayırlı olmasını temenni eden Vali Mustafa Masatlı şunları ifade etti: “Türkiye son 20 yılda her alanda ciddi bir değişim, gelişim ve dönüşüm geçirmiştir. Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde her alanda gerçekleşen bu dönüşümün önemli bir ayağını da, köylerimize yapılan yatırım ve hizmetler oluşturmaktadır. Bu yatırımlar hem merkezi hükümetimizin yapmış olduğu yatırımlar hem de İl Özel İdaremizin yapmış olduğu yatırımlardır. Şu anda, İl Özel idaremiz, kırsalla ilgili başta altyapı yatırımlarının yapılması ve güçlendirilmesinin yanında özellikle insanlarımızın hayat standardının yükseltilmesi ve diğer taraftan da üreticimizin yetiştireceği ürünü daha iyi yetiştirmesi, daha çok ürün elde etmesi, daha çok kazanç elde etmesi bakımından pek çok yatırımı yapma gayreti içerisindedir.

Bugün Taşova ilçemize bağlı Tatlıpınar ve Alpaslan köylerimizi ziyaret ettik. Bu köylerimizin ilçemizin tarımsal üretimine önemli katkısı bulunmaktadır. Bizler de burayla ilgili geçen yıl basınçlı sulama noktasında bir planlama yapmıştık. Bugün de bunun neticesi olarak iki köyümüzde ayrı ayrı 360 tonluk sulama havuzumuz ve 4200 metrelik ana isale hattımızla beraber 200’er dekar olmak üzere, toplam 400 dekar tarım alanını sulamaya açıyoruz.

Şu önemli bilgiyi de sizinle paylaşmak isterim; 2020 yılına göre 2021 yılında bizim sulama yatırımlarımız 11 kat artmıştır.  İnşallah 2022 yılında da geçen yıl olduğu gibi sulama yatırımlarımıza yoğun şekilde devam edeceğiz.

Bu noktada sizlere düşen görev de emeğinizi bu topraklara harcamanız ve Devletimizin sağladığı bu imkanları üretime dönüştürmenizdir.

Ben bu yatırımların gerçekleşmesinde bizlere destek olan ve katkı sunan Milletvekillerimize, İl Genel Meclisi Üyelerimize ve İl Özel İdaremize özellikle teşekkür ediyor, çiftçilerimize bol ve bereketli bir üretim sezonu diliyorum.”

Vali Mustafa Masatlı Basınçlı Sulama Tesislerinin açılışının ardından vatandaşlarla sohbet ederek, halkın Kadir Gecesi’ni ve Ramazan Bayramını tebrik etti.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.