Gündem

BAŞKAN KARGI: “PRİM YAPMAYA ÇALIŞIYOR”

Merzifon Belediye Başkanı Alp Kargı, Yeniden Refah Partisi Merzifon İlçe Başkanı Sinan Tunç’un sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşıma tepki göstererek, İlçe Başkanının asılsız söylemlerle Merzifon Belediyesi’ni siyasi malzeme olarak kullanıp prim yapmaya çalıştığını söyledi.
Başkan Kargı, “Öncelikle okuduğu gazeteyi bile anlamakta güçlük çeken bir siyasi parti ilçe başkanının paylaşımındaki asılsız söylemlerle Belediyemizi siyasi malzeme olarak kullanıp prim yapmaya çalışmasını üzülerek görü-yoruz.” dedi.
Merzifon Belediye Başkanı Alp Kargı “İçme suyu bizim en hassas konu-muz ve bu konuda rezerv sorunumuzun olduğunu, içme suyu şebekesinin değişmesinin bu sorunun giderilmesine büyük katkı sunacağını ve bu yönde çalışmalarımızın devam ettiğini sürekli dile getiri-yoruz. Hiçbir zaman içme suyumuzun sağlıklı bir şekilde halkımıza ulaştırılmasıyla ilgili bir sorunumuz olmadığı gibi, hijyenle ilgili bir sıkıntıyı da asla yaşamadık. İçme suyumuzun kontrolleri aylık olarak çeşitli noktalardan alınan su numuneleriyle İlçe Sağlık Müdürlüğümüz tarafından yapılmakta olup içme suyumuzun sağlık açısından kullanıma uygunluğu yine İlçe Sağlık Müdürlüğünce onaylanmaktadır. Günlük klor ölçümü yine aynı kurum tarafından gerçekleştirilmektedir.
Herkes çok iyi bilir ki bizler göreve geldiğimiz ilk günden beri tüm siyasi partilerimizin fikirlerini bizzat alır, görüşlerine saygı duyar, eleştirilerini mutlaka göz önünde bulundururuz. Ancak bu şekilde mesnetsiz, seviyesiz, halkı infiale sürükleyecek açıklamalar hiçbir siyasi görüşe yakışmaz, hiçbir etik değerle bağdaşmaz. Hele ki maneviyatı yüksek Kurban Bayramı öncesinde ve bayram tatili nedeniyle şehir nüfusumuzun yoğunlaştığı vakitte, halkımızın huzurunu bozacak söylemlere asla taviz vermeyiz. Bizim geçmişimizde, hikayemizde Belediyemizin itibarını zedelemek için, kendine ve çevresine faydasız birçok şahsın, birçok düstursuz açıklaması mevcut ama hiçbiri muvaffak olamadı. Bence artık başarılı olanı alaşağı etmeye çalışarak harcayacağınız enerjiyi, topluma faydalı hizmetleri araştırmak için kullanmalısınız.” şeklinde konuştu

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.