Son Dakika

BAŞKAN KESMEKAYA’DAN 600 YATAKLI HASTANE MÜJDESİ

BAŞKAN KESMEKAYA’DAN 600 YATAKLI HASTANE MÜJDESİ

Ak Parti Amasya İl Başkanı Mehmet Akif Kesmekaya, Amasya’ya 600 yataklı hastane yapılacağının müjdesini verdi.Amasya Milletvekilleriyle beraber Ankara’da yapmış olduğu temaslar sonucunda, yapıla-cak olan hastanenin Sağlık Bakanlığı 2021 yılı yatırım programına dahil edildiğini ifade eden Ak Parti Amasya İl Başkanı Mehmet Akif Kesmekaya, “Cumhurbaşkanımız ve Genel Baş-kanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın 2019 yılında Amasya’da yapmış olduğu mitingde Amasya’ya Şehir Hastanesi standartlarında 600 yataklı bir devlet hastanesinin müjdesini ve-rmiş idi.
Bizler de Milletvekillerimiz ve İl Protokolümüzle beraber Amasya’mıza yapılacak olan has-tanemizin 2021 yılı yatırım programına alınması yönünde Ankara’da çeşitli temaslarda bulun-muştuk. Yapmış olduğumuz çalışmalar ve temaslar sonucunda 600 yataklı hastane projemiz, Sağlık Bakanlığı’mız 2021 yatırım programına dahil edildi.
3 milyon TL proje ve etüt bedeli, hesaba yatırıldı. Yapılacak olan hastanemizin çalış-malarına ise en kısa zamanda başlanacak.” diye konuştu.
Göreve geldikleri günden bugüne kadar Amasya’ya yapılan ve yapılacak olan tüm yatırım-ların takipçisi olduklarını söyleyen Başkan Kesmekaya ,“Göreve geldiğimiz günden bugüne kadar Amasya’mızdaki tüm yatırımların takipçisiyiz.
Hükümetimizin Amasya’mıza kazandıracağı bu eserin gururunu yaşıyoruz.
Bu süreçte desteklerini bizden esirgemeyen Sayın Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğon’a ve milletvekillerimize Amasyalı hemşehrilerim adına şükranlarımı sunuyor, yapılacak olan hastanemizin Amasya’mıza hayırlı olmasını dili-yorum.” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı