GÜNCEL HABER

BAŞKAN KESMEKAYA’DAN KADİR GECESİ MESAJI

BAŞKAN KESMEKAYA’DAN KADİR GECESİ MESAJI

Ak Parti İl Başkanı Mehmet Akif Kesmekaya, Kadir Gecesi münasebetiyle bir mesaj yayımladı.
Başkan Kesmekaya, “Birlik ve beraberliğin, dayanışmanın, rahmetin ve bereketin ayı Ra-mazan’ın son günlerine yaklaşılırken bu manevi iklimi bin aydan daha hayırlı yapan Kadir Gecesi’ne ulaşmanın sevinç ve mutluluğunu yaşıyoruz. Tüm İslam Aleminin ve Amasyalı hemşehrilerimin Kadir Gecesi mübarek olsun” dedi.
08 Mayıs 2021 Cumartesi’yi 09 Mayıs 2021 Pazar gününe bağlayan gecede idrak edilecek Kadir Gecesi dolayısıyla yazılı bir mesaj yayımlayan Kesmekaya, “Her ayı Ramazan ve her gün ve geceyi Kadir Gecesi gibi yaşamaya gayret etmeliyiz” şeklinde konuştu. Ak Parti Amasya İl Başkanı Mehmet Akif Kesmekaya, yayınlamış olduğu mesajında şu ifadelere yer verdi; “Pek çok hayır ve bereketi bünyesinde barındıran, manevi haz ve coşkunun doruğa ulaştığı Rama-zan ayının son günlerine yaklaşmanın hüznünü taşırken, bin aydan daha hayırlı olan Kadir Ge-cesi’ni idrak etmenin coşku ve heyecanını yaşıyoruz.
Kadir Gecesi, âlemlere rahmet olarak gönderilen Kur’an-ı Kerim’in yeryüzüne indirildiği gün olması bakımından kutsal bir öneme sahiptir. Onun için bu mübarek gecenin hepimizin kalplerine, gönül dünyalarımıza ışık saçmasını, vicdanlarımızı aydınlatmasını, hepimize neşe ve huzur getirmesini temenni ediyorum. Ramazan ayını on bir ayın örneği ve sultanı kılan Rab-bimiz, Kadir gecesini de Ramazan’ın kalbi ve kıymetlisi kılmıştır. Kur’an-ı Kerim’de bu geceye müstakil bir sure tahsis eden yüce Rabbimiz, gecenin değerini de bizzat surede haber ver-miştir. İslam alemi için gecelerin en feyizlisi ve en bereketlisi olan Kadir Gecesi’nin rahmet ve bereketinden yararlanmayı Rabbim bizlere nasip etsin.
Rabbim bu gecede yapacağımız dualarımızı kabul etsin. Bu düşünce ve duygularla Amas-yalı hemşehrilerimin Kadir Gecesi’ni tebrik ediyor; bu gecenin tüm insanlığa hayırlar getirmesini diliyorum”şeklinde konuştu

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı