Son Dakika

BAŞKAN KESMEKAYA’DAN19 MAYIS MESAJI

BAŞKAN KESMEKAYA’DAN19 MAYIS MESAJI

AK Parti Amasya İl Başkanı Mehmet Akif Kesmekaya, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Genç-lik ve Spor Bayramı dolayısı ile bir mesaj yayımladı.
Başkan Kesmekaya, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkarak milli müca-dele ateşini yaktığı 19 Mayıs 1919 tarihini gençlere ithaf etmesinin çok anlamlı oldu-ğuna dikkat çektiği mesajında; istiklal ve istikbalin, ancak gençliğe verilen değer ve emekle güvende olabileceğini söyledi.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman Türk mil-letinin esarete başkaldırarak yokluk içinde, büyük bedeller ödeyerek yazdığı bu kurtuluş destanının emanetçileri olarak herkesin üzerine düşeni yap-ması gerektiğini ifade eden Ak Parti Amasya İl Başkanı Meh-met Akif Kesmekaya, ‘’Bu ta-rih; bir milletin zulme ve esa-rete karşı uyanıp ayağa kalk-tığı tarihtir. Neredeyse tüm dünyanın topraklarımız ve canlarımız üzerinden yaptığı hesabı tersine çeviren olağanüstü bir zaferin ilk adımıdır. 19 Ma-yıs 1919’da Samsun’da ayağa kalkan ve giderek devleşen o ‘milli ruh’, bu vatanın her daim en güçlü silahı ve hazinesidir. Nitekim; Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘O gün; elimde hiçbir mad-di kuvvet yoktu. Yalnız büyük Türk milletinin asaletinden doğan ve benim vicdanımı dolduran yüksek ve manevi bir kuvvet vardı.’ sözleri; bunun en çarpıcı yansımasıdır.’’şeklinde ko-nuştu. AK Parti Amasya İl Başkanı Mehmet Akif Kesmekaya, gazetemize yapmış olduğu açık-lamada “Cumhuriyete ve milli iradeye göz dikecek hangi hain olursa olsun; o ateşte yanmaya mahkumdur. Vatan ve millet aşkını diri tutacak ve bu destanı yere düşürmeyecek olan da yeni nesillerdir, gençlerimizdir. Atatürk’ün bu tarihi, Türk gençliğine ithaf etmesi çok anlamlıdır. Öyle ki; henüz 1. Dünya Savaşı devam ederken ‘Her şeye rağmen bir nûra doğru yürü-mekteyiz. Bende bu imanı yaşatan kuvvet, yalnız, aziz memleket ve milletim hakkındaki son-suz sevgim değil, bugünün karanlıkları içinde sırf vatan ve hakikat aşkıyla ışık serpmeye ve aramaya çalışan bir gençlik gördüğümdendir.’ sözlerindeki öngörüsü takdire şayan-dır.”dedi.
GENÇLİĞE GÜVENMEYEN TOPLUM YOK OLUR
Gençliğe güvenmeyen toplumun yok olacağını savunan Ak Parti Amasya İl Başkanı Meh-met Akif Kesmekaya, “Bu şanlı geçmişe sahip çıkacak ve geleceğe taşıyacak olan genç-lerimizdir ve bizim de onlara güven telkin etmemiz gerekmektedir. İşte bu nedenledir ki; 19 yıl-dır gençlerimizin köklerini unutmayan, vatan ve milletini seven, bu büyük emanetin sorum-luluğunu taşıyacak bireyler olmaları için çalışıyoruz. Siyasette, bilimde, sanatta ve daha pek çok alanda kendilerine güvenmelerini istiyoruz. Çağın getirdiği tüm olanaklardan yararlan-malarını sağlamak için gayret ediyoruz. Onları iyi, güzel ve doğru olana teşvik ediyoruz. En önemlisi de onlara sonsuz güveniyoruz. Seçme ve seçilme yaşlarını indirmemizin, kendilerine her kademede görevler vermemizin de temelinde onlara duyduğumuz güven var, sorumluluk bilinçlerine ve bu ülke için yapacaklarına olan inancımız var.
Kalkınma yolunda ortaya koydukları girişimci ruhu, yarattığı katma değeri desteklemeye sonuna kadar devam edeceğiz. Çünkü biliyoruz ki; gençliğini görmezden gelen ve onların önünü açmayan milletler, çürüyerek yok olmaya mahkumdur.
Bu duygu ve düşüncelerle; tüm gençlerimizin bayramlarını kutluyorum. Bir milletin; hürriyet ve vatan aşkında birleştiğinde neler yapabileceğini tüm dünyaya gösteren Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere; bu toprakları vatan yaparken, Cumhuriyet’i korurken, terörü durdurmaya çalışırken canını hiçe sayan kahraman şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle yad ediyorum…” ifadelerini kullandı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı