Son Dakika

BAŞKAN KESMEKAYARAMAZAN BAYRAMINI KUTLADI

BAŞKAN KESMEKAYARAMAZAN BAYRAMINI KUTLADI

AK Parti Amasya İl Başkanı Mehmet Akif Kesmekaya, tüm İs-lam Aleminin ve Amasyalıların Ramazan Bayramını kutladı.
AK Parti Amasya İl Başkanı Mehmet Akif Kesmekaya, Rama-zan Bayramı dolayısıyla yayım-lamış olduğu mesajında, pandemi nedeniyle bu yıl sokağa çıkma kı-sıtlaması uygulanması nedeniyle bayram heyecanının Amasya’da evlerde yaşandığını ve Amas-yalıların Ramazan Bayramını evle-rinde geçirdiğini söyledi.
AK Parti İl Başkanı Mehmet Akif Kesmekaya yayınlamış olduğu mesajında, “On bir ayın sultanı Ra-mazan ayının manevi iklimiyle bir-likte bir Ramazan bayramına daha ulaşmanın manevi huzurunu yaşa-dıklarını belirterek, “ Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu ebedi azap-tan kurtuluş olan Ramazan ayında imanımızın ve inancımızın gereğini yerine getirmek için ibadet ettik, yardımlaştık ve birbirimizin der-diyle hemdert, hâliyle hemhal olduk. Bizler, ramazanın vesile kıldığı kardeşlik ve yardımlaşma duygularını asırlar boyunca özümsemiş; bu atmosferi bütün hayata yaymayı başarmış köklü bir geleneğin birer fertleriyiz. Gelenek ve göreneklerimizin kuşaktan kuşağa aktarılmasına vesile olan bayramlarımız, hepimiz için büyük anlamlar ifade etmekte olup, taşıdıkları anlam ve öneme uygun olarak kutlanmalıdır.
Bayram coşkusunu yine ziyaret ve kucaklaşmalar olmadan, sevdiklerimizden uzakta yaşadık. Ancak alınan tedbirler sayesinde, en kısa sürede yeniden coşkulu bayramlarımıza döneceğimize inanıyorum. Bildiğimiz üzere Covid-19 salgını dolayısıyla bu yıl da Ülke olarak Ramazan ayını çeşitli tedbirlerle geçirdik.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı