Son Dakika

BAŞKAN KIRLANGIÇ BLOOMBERG HT TV YAYININA TELEFON BAĞLANTISI İLE KATILDI

BAŞKAN KIRLANGIÇ BLOOMBERG HT TV YAYININA TELEFON BAĞLANTISI İLE KATILDI

Amasya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kırlangıç, Bloomberg HT TV’de yayınlanan ve Gözde Özköseoğlu’nun sunduğu “Günden Kalanlar” Programı’na canlı telefon bağlantısı ile katılarak gündeme dair değer-lendirmelerde bulundu.
ATSO Başkanı Murat Kırlangıç Günden Kalanlar Prog-ramında yaptığı açıklamada şunları söyledi; “Türkiye ekonomisinin tüm dünyayı etkisi altına alan salgın şartlarına rağmen, 2021’in ilk çeyreğinde yıllık yüzde 7 büyümesi son derece memnuniyet verici.
Güçlü büyümeyi sürdürebilmek için, düşük faiz, düşük enflasyon bununla birlikte döviz kurlarında istikrar sağ-lanması gerekmektedir. Bunu başarabilecek ülke olarak ye-terli bilgi ve tecrübeye sahibiz. Geçmişte yaptık yine ya-pabiliriz.
Öte yandan başta hizmet sektörü olmak üzere, salgından en fazla olumsuz etkilenen ve büyümeden yeteri kadar pay alamayan sektörlerimiz için destek adımlarının sürdürül-mesini istiyoruz. Pandemi öncesi seviyeye gelememiş olsak da, yavaş yavaş çarklar dönmeye başladı. Son 1 yılın zararı-nın kapanması zaman alacaktır.
Özellikle hizmet sektöründe, yani cafe restaurant, otel gibi turizm sektörü için zor geçen bir yıl oldu.
Yeme içme sektörünün canlanabilmesi için kapanma saatlerinin biraz daha esnetilmesi ve Pazar günlerinin de açık olması gerektiği düşüncesindeyiz. Haziran 15 inden sonraki beklentimiz bu yönde. Uzun zamandır kapalı kalan işletmelerin borç ödemelerinin ertelenmesini, yeme-içme sektörümüzün öncelikli sektör olarak desteklerden yara-lanmasını bekliyoruz ” diye konuştu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.