Son Dakika

BAŞKAN KÖSE, BERAT KANDİLİ,BİRLİK VE BERABERLİĞE VESİLE OLSUN

BAŞKAN KÖSE, BERAT KANDİLİ,BİRLİK VE BERABERLİĞE VESİLE OLSUN

Amasya Ülkem Parti Başkanı Murat KÖSE, Berat Kandili dolayısıyla gazetemize yapmış olduğu muhabirimiz Oğuz Kığıl-cıma;Başkan Köse mesajında; “Allah’a hamdolsun ki, bizleri mübarek bir akşama ve kutlu bir kandile daha kavuşturdu.
Ramazan ayına yavaş yavaş yaklaş-tığımızı müjdeleyen şaban ayının 15. gecesi Berat Kandilidir.
Bu mübarek gece, dua ediyoruz ki; ma-nevi nuruyla hem kalplerimizi ısıtır, hem önünü, hem de yolumuzu aydınlatır inşal-lah.”dedi
Başkan Köse mesajının devamı da şu ifadeleri kullandı; “Berat’ın kelime anlamı olarak günahlardan arınma anlamlarına gel-diği ve bu gecede ibadet ile geçirmenin çok sevabı ve feyzi olduğunu söyledi.
“Allah’ım Recep ve Şaban’ı bize müba-rek kıl ve bizi Ramazan’a ulaştır.” diyerek Şaban ayının ortasına kadar eriştik. Her biri insanlığımızı yüceltmek için çok önemli bi-rer basamak olan mübarek geceler eğer biz kendilerine rağbet edersek insanlığımızın değerini artıracak olan gecelerdir.
Ülkemizin, Alem-i İslam’ın ve tüm insan-lığın beraata ermesini,son yıllarda bir türlü istikrara kavuşamayan islam dünyasın-da,kardeşlik,dayanışma barış,huzur,güven ortamının yeniden edilmesini,fitne ateşinden kargaşa ve kaos ortamından te-berra etmemize vesile olmasını,islam ülke-lerinin tekrar ilim ve medeniyet,barış esen-lik olmasını Yüce Rabbimden niyaz edi-yorum. Berat bizlere varlığımızı yeniden gözden geçirme günahlardan arınma im-kanı kazandıran bir mübarek gecedir.
İlahi rahmetin tecelli ettiği gündür. Berat nedamet ve umut,huzur zamanıdır.
Zira Allah’tan af bekleyen kullarını affedici olur.
Kendisine,ailesine,arkadaşlarına,kardeşlerine ve tüm islam alemine kainata karşı affedici ve hoşgörülü olur.
Bu gece de Yüce Rabbimizden en büyük niyazımız,Tüm islam alemine ülkemizde akan kanların,durmasını,insanlıktan nasip-lerini almamış hainlerinin, din ve devlet düşmanlarının sonunun gelmesidir.
Bu duygu ve düşüncelerle Ramazan-ı Şerif’in müjdecisi, Allah’ın rahmetinin yeri ve göğü kapladığı Berat Gecesinin; Milleti-miz, İslam alemi ve tüm insanlık için kur-tuluşa ve hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Gecemiz ve kandilimiz mübarek olsun.”dedi

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı