Gündem

BAŞKAN KÖSE,“BASIN MİLLETİN MÜŞTEREK SESİDİR”

Ülkem Partisi Amasya İl Başkanı Murat Köse, 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.
Başkan Köse mesajında, “Gazetecilik geçmişten günümüze önemi koruyan kutsal meslekler arasında yer alıyor. “En temel insan haklarından biri olan haber alma, yayma ve ifade özgürlüklerinin en etkili aracı kuşkusuz gazetecilik mesleğidir.Gazeteciler, kamu adına hareket ederek doğru ve gerçek haberlerle kamuoyunu aydınlatarak, şeffaf ve hesap verebilir bir yönetim anlayışının oluşumuna ve demokrasinin yerleşip güçlenmesine büyük katkı sağlamaktadır.
Bu doğrultuda Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, ‘Basın, milletin müşterek sesidir. Bir milleti aydınlatma ve irşatta, bir millete muhtaç olduğu fikrî gıdayı vermekte, hulâsa bir milletin hedefi saadet olan müşterek bir istikamette yürümesini teminde, basın başlı başına bir kuvvet, bir mektep, bir rehberdir.’ sözü de unutulmamalıdır.
Toplumların bilinçlenmesi ve gelişmesi için çalışan, savaş ve doğal afet gibi her türlü zor koşulda, kamunun menfaatleri için doğru ve objektif habercilik yapan değerli basın mensuplarının 21 Ekim Dünya Gazeteciler Gününü en içten duygularımla kutluyor, görevlerinde başarılar diliyorum.”şeklinde konuştu

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.