Gündem

BAŞKAN KÖSE’DEN MEVLİD KANDİLİ MESAJI

Ülkem Partisi Amasya İl Başkanı Murat Köse,Mevlid Kandili nedeniyle bir kutlama mesajı yayımlayarak İslam âleminin mübarek gecesini tebrik etti
Başkan Köse mesajında şunları belirtti; ” Alemlere rahmet olarak dünyaya gelen sevgili peygamberimiz Hz. Muhammed’in(S.A.V.) doğduğu gece olan bu mübarek geceyi idrak etmenin mutluluğu içerisindeyiz. Doğumu ile insanlık tarihinin akışını değiştiren Peygamberimizin tebliğ ettiği ilahi mesajlar insanlık üzerindeki cehalet bulutlarını dağıtmıştır.
İnsanı insan yapan bütün güzelliklerin, ahlaki erdemlerin odaklandığı bir şahsiyet olan Hazreti Peygamberin hayatında ve öğütlerinde bireysel ve toplumsal hayatımızı aydın-latacak güçlü bir ışık, güzel bir örnek vardır. Her açıdan buhran içinde kıvranan insanlığa ver-diği mesajlarla çıkış yolunu gösteren Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V.), maddi ve manevi sıkıntılarla boğuşan günümüz dünyasına da kurtuluş reçetesini sunmaktadır.
Bu mübarek gecelerin O’nu ve hayatını anlamak için erişil-mez fırsatlar olduğunu bili-yoruz.
Sevgili peygamberimizi ve O’nun öğütlerini en güzel şekilde anlamak ve hayatımıza uygulamak durumundayız. O’nun sünnetlerini yaşamak mutluluğun, huzurun, birlik, beraberliğin ve kardeşliğin yoludur. Efendimiz(s.a.v.) bizlerin yaşantısı için en güzel örnektir. Müslümanlar olarak sevgili Peygamberimizi ve onun mesajını her yönüyle doğ-ru tanımalı, insanlığa doğru tanıtmalıyız. Yüce Rabbimizin rahmet kapılarını sonuna kadar açtığı bu gecede, şehrimiz, ülkemiz, İslam alemi ve tüm insanlık için de duada bulu-narak, barış ve kardeşlik duy-gularının yoğunlaştığı, huzur dolu bir dünya dilerken, bu kandil gecesinin ailemiz, mille-timiz ve ülkemiz için hayırlara vesile olmasını Allah’tan niyaz eder saygılar sunarım” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.