Gündem

BAŞKAN KÖSE’DEN REGAİP KANDİLİ MESAJI

Ülkem Partisi Karadeniz Bölge Başkan Yardım-cısı,Amasya İl Başkanı Murat KÖSE, Regaip Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Başkan Köse mesajında şu ifadelere yer verdi;“Bereket ve maneviyat mevsimi olarak nitelendirdiğimiz mübarek üç aylara girmiş bulunmaktayız. Allah’ın rahmetinin üzerimize manevi bir sağanak gibi yağdığı, lütuf ve kereminin bizleri kuşattığı mübarek üç ayların manevi iklimi ile birlikte 3 gecesi Regaib Kandili’ne ulaşacak olmanın huzurunu yaşıyoruz.
Mübarek üç aylar ve içerisinde barındırdığı kandiller; milletimizin birlik ve beraberliğini pekiştiren, dostluk, komşuluk, akrabalık ve kardeşlik duygularını artıran, dargınlık ve kırgınlıkların giderildiği özel ve güzel günlerdir.
Bereket ve maneviyat mevsimi olarak nitelendirdi-ğimiz mübarek üç aylara girmiş bulunmaktayız. Allah’ın rahmetinin üzerimize manevi bir sağanak gibi yağdığı, lütuf ve kereminin bizleri kuşattığı, mübarek üç ayların manevi ikliminin ilk müjdecisi Regaib Kandilini idrak etmenin huzurunu yaşıyoruz.
Yüce Allah’ın insanlara rahmet ve nimetlerini çokça ihsan ettiği üç aylar; manevi coşkunun, feyzin, bereketin ve güzelliklerin yoğun olarak yaşandığı, yapılan duaların kabul edildiği, yardımlaşma ve dayanışma duygularının en yüksek seviyeye ulaştığı rahmet, mağfiret ve merha-met mevsimidir.
“Üç ayların da başlangıcı olan Regaip Kandili, insanoğlu için manevi bir fırsattır. Rahmet ve merhamet kapılarının ardına kadar açıldığı, günahların bağışlan-ması için el açıp dua edildiği bu müstesna geceyi bir kez daha hep birlikte eda etmenin mutluluğunu yaşarken tüm hemşehrilerimizin mübarek Regaip Kandilini kutlar, bu kutlu gecenin insanlığa ve tüm İslam alemine huzur, barış ve hayırlara vesile olmasını temenni ederim” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.