Gündem

Başkan Köse’nin 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü Ve Dünya Çocuk Günü Mesajı

Amasya Ülkem Parti İl Başkanı Murat Köse, 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü ve Dünya Çocuk Günü Mesajı yayımladı.
Başkan Köse mesajında; Bugün yaşlılarımız ve çocuklarımızın günü olması hasebiyle; büyüklerimizin izin-de, çocuklarımızı erdemli bir geleceğe taşıyor olmanın onu-runu yaşıyoruz. Bizler “büyük-lerinize öf bile demeyiniz, güzel söz söyle-yiniz.” diyen bir inancın mensuplarıyız. Bu inanç, genç nesillere örnek teşkil edecek bir davranış olarak toplumsal birliğimizin ve geleceğimizin de teminatıdır.
Toplumsal yaşamın temel kuralı karşılıklı sevgi ve saygıdır. Yaşlılarımıza hürmette kusur etmememiz medeniyetimizin gereğidir. Bugün Millet olma bilincini perçinleyen en önemli hususlardan biri yaşlılarımızın gelecek nesiller için geçmişle bugün arasında kurduğu köprüler sayesindedir. Bu bilinçte olan biz yetişkinler ise çocuk-larımızı milli ve manevi değerlerimize bağlı, sağlıklı, güçlü, bilgili, becerikli ve evrensel boyutta bir birey olarak yetiştirmek ile yükümlüyüz.
Çocuklarımızın da büyüklerine karşı sevgi ve saygıyı eksik etmeyip, onların birikimlerinden istifade ederek geleceğe yön çizdik-lerine yürekten inanıyoruz, Unutmayalım ki çocukları ile ilgilenen, onların eğitimine önem veren toplumlar her zaman başarılı olmuştur.
Bu duygu ve düşüncelerle büyüklerimizin gösterdiği yolda, çocuğa “çocuk olma hakkının” tanındığı, hak ihlallerinin kalmadığı çocuk yürekli bir dünya bırakacağı-mıza inanıyor, tüm çocukları-mızın Dünya Çocuklar Günü’nü ve hayat tecrübele-rinden her zaman faydalan-dığımız ve örnek aldığımız yaşlılarımızın Dünya Yaşlılar Gününü en içten dileklerimle kutluyorum.”dedi

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.