Son Dakika

BAŞKAN KÖSE;TÜM İSLAM ALEMİNİN KADİR GECESİ MÜBAREK OLSUN

BAŞKAN KÖSE;TÜM İSLAM ALEMİNİN KADİR GECESİ MÜBAREK OLSUN

Amasya Ülkem İl Başkanı Murat Köse 8 Mayıs Kadir Gecesi Dolayısıyla bir mesaj ya-yımladı.
Başkan Köse gazetemize yaptığı açık-lamasında; Cumartesi gününü Pazara bağ-layan gece 8 Mayıs Kadir gecesi olduğunu ifade ederek tüm Müslüman alemine hayır-lara vesile olmasını diledi.“Rahmet, bereket ve mağfiret ayı olan mübarek Ramazan ayı-nın sonuna yaklaşmanın hüznünü ve aynı za-manda “ Kadir Gecesi’ne bir kez daha eriş-menin sevinç ve huzurunu yaşıyoruz. “İnan-cımızda ve kültürümüzde özel bir yeri olan bu gecelerin milletçe olarak sahip olduğumuz sevgi, saygı, kardeşlik, bereket dayanışma ve yardımlaşma gibi duygularımızın daha da pekişmesine vesile olmasını temenni edi-yorum. Yüce Rabbimizin, ‘Bin aydan daha hayırlı’ olduğunu müjdelediği Kadir Gecesini hakkıyla idrak ve ihya edenlerden olmanızı diliyorum.
Alemlere rahmet olarak gönderilen Hz. Peygamberimizin, ‘Kim inanarak ve sevabını Yüce Allah’tan umarak Kadir Ge-cesini ihya ederse onun geçmiş günahları bağışlanır’ buyurduğu mübarek Kadir Ge-cesi affımıza ve mağfiretimize vesile olsun.
“Hiç şüphesiz, bin bir ayın sultanı olan bu mübarek gece, kalplerimizin arınması, gönül ferahlığı mızı sabrımızı dünyalarımızın aydın-lanması, manevi huzurumuzun artması, birl-ik ve beraberlik için de eşsiz bir imkân ve fır-sat sunmakta” olduğunu ifade eden Başkan Murat Köse “Bu mübarek gece vesilesi ile, salgın hastalıkla mücadele verdiğimiz bu dö-nemde, tüm insanlık için sağlığın, sıhhatin sevginin ve barışın hakim olması en büyük dileğimizdir” ifadelerine yer verdi.
Bu duygu ve düşüncelerle, milletimizin ve İslam âleminin Kadir gecesini tebrik ediyor; yüce Rabbimizden, oruçlarımızı ve tüm iba-detlerimizi kabul buyurmasını; bu gecenin, İslam âleminin birlik ve beraberliğine, insan-lığın sıhhat, hidayet, barış ve huzuruna ve-sile olmasını niyaz ediyorum.”dedi

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı