Son Dakika

Başkan Sarı, 157 Yıllık Geleneği Canlı Yayında Anlattı

Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, 157 yıllık bando geleneğini ATV Televizyonu’nda her sabah yayınlanan “Kahvaltı Haberleri” programına canlı bağlanarak anlattı

Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, 157 yıllık bando geleneğini ATV Televiz-yonu’nda her sabah yayınlanan “Kahvaltı Haberleri” programına canlı bağlanarak anlattı.
Belediye Başkanı Mehmet Sarı, Pandemi sürecinde 56 saatlik hafta sonu kısıtlamasında evlerinde kalan vatandaşları neşelendirmek adına belediye bandosu tarafından sokaklarda verilen konser etkinliğini ATV televizyonunda her sabah yayınlanan “Kahvaltı Haberleri” programına canlı bağlanarak anlattı.
ATV Televizyonu’nda sabah kuşağında yayınlanan “Kahvaltı Haberleri” programına canlı bağlanan Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı konuşmasında şunları kaydetti; “157 yıl önce Mutasarrıf Ziya Bey tarafından başlatılan geleneği, ramazan ayı boyunca iftar ve sahur saatlerinde tarihi Harşena Kalesi’ne çıkarak konser veren belediye bandomuz devam ettiriyor, bandomuz bu yıl bir değişiklik yaptı. koronavirüs önlemleri kapsamında evlerinde kalan vatandaşlara moral vermek için, sokak, sokak gezerek çeşitli marşlar ve türküler ses-lendiriyor.
Bandonun mahalle aralarına girmesinin asıl sebebi şu, vatandaşlarımız kısıtlama gün-lerinde evlerindeler, bunaldılar.
Bir şekliyle hem vatandaşlarımıza eğlence olsun hem de geleneğimizin daha yaygın halde mahalle aralarında devam etmesi noktasında onlara bir huzur ortamı sağlamak istedik.
Vatandaşlarımıza biz sizinle beraberiz anlayışını, her yerde ve mekanda beraber old-ğumuzu anlat-mak maksadıyla bandomuzu mahalle aralarında dolandırıyoruz.
Vatandaşlarımıza moral vermek amacıyla düzenlediğimiz etkinliğin amacına ulaştığını düşünüyorum,bando ekibimize balkon ve pencerelerden izleyen ve ilgi gösteren vatandaşlar, seslendirilen parçalara da alkışlarıyla eşlik ediyor. Vatandaşlarımızın mutluluğu gözlerinden okunuyor, onları mutlu gördükçe bizde mutlu oluyoruz. Çabamız,derdimiz Amasyalıları mutlu etmek,mutlu insanların olduğu bir şehir oluşturmak, korona virüsle mücadelede tabi ki sa-dece bando etkinliği düzenlemedik, daha Türkiye’de ilk korona virüs vakası görülmeden, şehrin bütün noktalarını dezenfekte ettik, kendi imkânlarımızla 1 milyon maske ürettik, sabahlara kadar Amasya sokaklarını foşur foşur yıkadık ve vatandaşlarımızın en çok suya ihtiyacı olduğu dönemde su ücretlerinde yüzde 50 indirim yaptık” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı