GÜNCEL HABER

Başkan Sarı: “Alpaslan Türkeş bir ülküdür”

Başkan Sarı: “Alpaslan Türkeş bir ülküdür”

Amasya Belediye Başkanı Mehmet SARI; Başbuğ Alp-arslan Türkeş’in vefatının 23. Yıldönümü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.
Başkan Sarı mesajında ; “Alpaslan Türkeş bir ülküdür. Türk’ün tarihi misyonunu ha-tırlatan, yeniden diriliş dava-sına mimarlık yapan, ümit-sizliği ümit haline getiren ebe-diyen yaşanacak bir ülküdür. O, Allah’ın Türk milletine bir ihsanıdır.
Çünkü onunla Türk milleti; asl-i cevherini, dirilişe geçtiği birlik ruhunu hatırladı. Turan meşalesini; O yaktı. Ateşini tutuşturdu yeniden, bir daha, engellenmez bir coşkuyla… İslam Alemi, Nizam-ı Âlem anlayışını onunla yüreğinde bir daha hissetti. Asırlık bir çınar olan Baş-buğumuz tarihe iz bırakırken geleceğe de umutlar emanet ediyordu.
Biz de o vatan aşığının ölümsüz fikirlerini mirasımız olarak sahip çıkıyoruz. Mücadelelerle geçen seksen yıllık ömründe “önce ülkem ve milletim” diyerek, Türk milletinin yücelmesi ko-nusunda önemli çalışmalar yapmıştı. Türk milliyetçiliği davası, rahmetli Başbuğumuzun ön-derliğinde büyük bir fedakârlıkla yükselmiş ve bugünlere gelmiştir. Verdiği demokrasi mü-cadelesi her geçen gün daha iyi anlaşılan ve gönlümüzdeki yeri hiç değişmeyecek olan Mer-hum Başbuğumuz Alparslan Türkeş’i aramızdan ayrılışının 24. ölüm yıl dönümünde saygı, sevgi ve rahmetle yâd ediyorum” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı