Son Dakika

BAŞKAN SARI: ‘AMASYA ÇEVRECİ HES İLE EKONOMİK YÖNDEN KALKINACAK’

BAŞKAN SARI: ‘AMASYA ÇEVRECİ HES İLE EKONOMİK YÖNDEN KALKINACAK’

Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı; “Nisan ayında temelini attığımız çevreci HES Projemiz ile Amasya’mızı ekonomik yönden kalkındıracağız” dedi.
Amasya Belediye Başkanı tarafından bir ay önce temeli atılan ve Türkiye’de bel-ediyeler arasında ilk olma özelliği taşıyan 40 milyon liralık çevreci HES’in yapımı hızla de-vam ediyor.
Başkan Sarı; “Doğa dostu projemizi ger-çekleştirdiğimizde belediyemizin gelirlerini artırarak rekabet gücünü yükseltmeyi ve şehrimizin ekonomik kalkın-masına katkı sağlamayı he-defliyoruz” diye konuştu.
‘AMASYALI HEM TEMİZ SU İÇECEK HEM DE KENDİ ENER-JİSİNİ ÜRETECEK
’Amasya Belediyesi olarak enerjisini kendi üreten ilk be-lediye olarak Türkiye’de örnek bir çalışmaya imza attıklarını söyleyen Başkan Sarı; “Kısa zamanda büyük işler başar-manın mutluluğunu yaşıyoruz. Amasya’mızın kaynaklarını va-tandaşlarımıza kazandırarak ekonomik yönden şehrimizi refaha kavuşturacağız. Ön-celikle Amasya’nın hakkı olan Akdağ suyunu Amasyalıya iade ettik. HES projesi ile de bu başarımızı taçlandırdık.
Böylece Amasyalı hem temiz su içecek hem de kendi elektriğini üretmiş olacak. Bu çalışmamız ile diğer belediyelere öncülük ederek örnek olacağız. Bu şehir için olan ha-yallerimizi hayata geçirirken hemşeh-rilerimizin menfaatinden başka bir şey dü-şünmüyoruz. Halka hizmet etmek Hakk’a hiz-met gibidir. Bizim de Hakk’ın rızasından baş-ka talebimiz yoktur” şeklinde konuştu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı