Son Dakika

Başkan Sarı, Amasya Tanıtım Günleri etkinlik programına katıldı

Başkan Sarı, Amasya Tanıtım Günleri etkinlik programına katıldı

Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, İstanbul Yenikapı’da bu yıl ilki gerçekleştirilen “Amasya Tanıtım Günleri “ etkinliği açılış programına katıldı.

Amasya Valiliği, Amasya Belediyesi ve Amasya Dernekler Federasyonu(ADEF)’nun 14 – 17 Kasım 2019 tarihleri arasında İstanbul Yenikapı Sahili Fuar ve Etkinlik Alanı’nda bu yıl ilki gerçekleştirilen “Amasya Tanıtım Günleri etkinliği”ne Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı’da katıldı. İstanbul Yeni Kapı; Amasya ve ilçeleri başta olmak üzere, Türkiye’nin değişik bölgelerinden gelen yediden yetmişe binlerce Amasyalının buluşma noktası olan, düzenlenen tanıtım günleri; konserler, paneller, konferanslar, yöresel tatlar ve yerel stantlar gibi birbirinden güzel etkinliklere ev sahipliği yaptı. TBMM Başkan Vekili ve MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan’ın da onur konuğu olarak iştirak ettiği etkinlikte; açılış ve protokol konuşmalarının ardından etkinlik alanında bulunan stantları ziyaret eden Başkan Sarı, stant görevlilerinden bilgiler aldı.

Bu yıl ilki gerçekleştirilen Amasya Tanıtım Günleri vesilesiyle bir araya geldiklerini belirten Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, konuşmasında şunları kaydetti; “Güzel bir etkinlik olmasını diliyorum. Pazarımız Pazar olsun. Alan-satan mutlu olsun. Biliyorsunuz uzun yıllarını İstanbul’da geçiren bir kişiyim. İşyerlerim, otellerim burada. İstanbul’a gelip benim misafirim olmayan, çayımı, kahvemi içmeyen çok az hemşehrim vardır. Sevilen kişinin kapısı çalınır. Bu sebeple hemşehrilerimi misafir etmekten her zaman mutlu oldum. Belediye Başkanı seçilene kadar İstanbul’da ev sahipliği yaptım. Bugün ben de misafir gibi geldim. Yalnız bu sefer yalnız gelmedim. Amasyalılar olarak topluca geldik. Hep birlikte İstanbullulara misafir olduk. Bu hafta Yenikapı’dayız. Maksadımız Amasya’yı tanıtmak. Amasya’ya gelme imkânı olmayanların bizi bilmelerini, tanımalarını istiyoruz. Amasya Tanıtım Günleri ile tarihî, kültürel, turistik güzelliklerimizi göstererek İstanbulluların ilgisini çekmeye çalışacağız. Bahçelerimizde, tarlalarımızda yetiştirdiğimiz ürünleri sergileyeceğiz. Fabrikalarımızda, dükkânlarımızda yaptığımız ürünlerimizi tanıtacağız. Amasyalılar olarak, kendimizi İstanbullulara anlatacağız. İnşallah güzel bir etkinlik gerçekleştireceğiz. Amasya Tanıtım Günleri’nden umduğumuz bir fayda da İstanbul’dan Amasya’ya gelmek isteyenlerin sayısını artırmak. Gelsinler, Ferhat ile Şirin’in şehrini görsünler. 8 bin yıllık tarihe tanıklık etsinler. Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunda pay sahibi olan istiklal şehrimizi görsünler. Biz bunun için İstanbul’dayız. Bu hafta bütün İstanbul’u Amasyalı kabul ediyoruz. İstanbullu kardeşlerimizin bizi yalnız bırakmamalarını istiyoruz. Hemşehrilerimiz komşularını, arkadaşlarını alıp Yenikapı’ya gelsinler ve sevincimize, mutluluğumuza ortak olsunlar. Burada kurulan tezgâhlar boş kalmasın. Gelen kardeşlerimiz elleri boş ayrılmasın. Herkes böyle yaparsa, yardımlaşmanın dayanışmanın hazzını yaşar ve yaşatırlar. Bu duygu ve düşüncelerle Amasyalılar olarak düzenlediğimiz etkinliğin başarılı geçmesini diliyorum. Düzenleyen kardeşlerimi bir kez daha tebrik ediyorum. Amasya Tanıtım Günlerinin hayırlı, bereketli olmasını diliyor, herkese sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi ve ayakta duran insanlar

Etkinliğe, TBMM Başkan Vekili ve MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, Amasya Valisi Dr. Osman Varol, Amasya Milletvekili Hasan Çilez, Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, İlçe Belediye Başkanları, Dernek Başkanları, STK temsilcileri, Amasyalı ve diğer illerden binlerce vatandaş katıldı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı